ZGŁOSZENIA NA EMERGING PRODUCERS DO KOŃCA MARCA

Tylko do 31 marca można przesyłać swoje zgłoszenia na Emerging Producers. To nastawiony na edukację i promocję program przeznaczony dla utalentowanych producentów filmów dokumentalnych z krajów Unii Europejskiej towarzyszący festiwalowi w Jihlavie.

Celem programu jest integracja nowej generacji producentów z profesjonalistami, działającymi od wielu lat z sukcesami na różnych polach branży filmowej, która ma owocować na przyszłość europejskich koprodukcji dokumentalnych. Organizatorzy chcą stworzyć przyjazne środowisko umożliwiające różnorodnym i kreatywnym projektom konfrontacje ze specjalistami na targach filmowych.

W tym roku odbędzie się szósta edycja wydarzenia. Po pięciu owocnych latach, Emergning Producers zdecydowało roszerzyć swój program i oprócz tradycyjnej sesji w Jihlavie w październiku 2017, odbędzie się także czterodniowe spotkanie i prezentacja producentów podczas Berlinale w lutym 2018 roku.

Producenci chcący wziąć udział w programie powinni już kilka lat być obecni na krajowym rynku filmowym oraz mieć za sobą przynajmniej jeden zrealizowany film, który był dystrybuowany w kinach bądź wyświetlany na festiwalach. Kandydaci muszą także mieć ambicję tworzenia produkcji dla europejskiej publiczności przy współpracy z innymi firmami z Unii. Wcześniejszy udział w innych warsztatach jest również mile widziany. Koszt udziału w programie to 1200 euro. Każdego roku zakwalifikowanych zostaje 18 producentów z Europy. 

W poprzedniej edycji programu wziął udział polski producent Maciej Kubicki z Telemark.

Emerging Producers, organizowany i koordynowany przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Jihlavie, będzie trwał od 24 do 28 października 2017 roku oraz od 6 do 9 lutego 2018 w Berlinie. Lista zakwalifikowanych producentów zostanie ogłoszona na przełomie lipca i sierpnia. Formularz aplikacyjny dostępny jest do 31 marca.