SZEŚĆ POLSKICH FILMÓW W PROGRAMIE HOT DOCS

27 kwietnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Hot Docs” w Kanadzie. W programie tegorocznej edycji znalazło się sześć polskich dokumentów: „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Komunia” Anny Zameckiej, „Goran the camel man” Marcina Lesisza, „Photon” Normana Leto, „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały oraz „Miejscy kowboje” Pawła Ziemilskiego.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i konferencje branżowe. Tegoroczna, 23. edycja potrwa od 27 kwietnia do 7 maja.

W tym roku w programie festiwalu znalazło się sześć polskich dokumentów, a aż cztery z nich zobaczymy w sekcji "Shorts", Krótkometrażowe produkcje, które zostaną pokazane w Kanadzie to „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Goran the camel man” Marcina Lesisza, „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały oraz „Miejscy kowboje” Pawła Ziemilskiego.

Komunia” Anny Zameckiej pojawi się natomiast w sekcji World Showcase, a „Photon” Normana Leto zagości w programie Nightvision,

Warto przypomnieć, że w Kanadzie pojawi się też projekt filmu Vity Marii Drygas „War Watchers”. Projekt zostanie zaprezentowany na Hot Docs Forum, a więcej informacji na temat wydarzenia można przeczytać w naszym poprzednim newsie.

Pełen program festiwalu znajduje się na stronie Hot Docs.