„SON OF THE STREETS” Z NAGRODĄ SILVER EYE

Producenci nowego filmu Mohammeda Almughanniego otrzymali nagrodę Silver Eye podczas festiwalu w Jihlavie. Za produkcję „Son of the Streets” odpowiada Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.

Silver Eye to wyróżnienie o tyle wyjątkowe pośród innych nagród filmowych, że przyznawane jest producentowi, nie zaś reżyserowi filmu.  Nagroda przyznawana jest najlepszym filmom prezentowanym na targach filmowych East Silver odbywających się podczas Ji.hlava International Documentary FF i  przeznaczona jest na wsparcie promocji i dystrybucji zagranicznej filmu. Filmy biorące udział w targach podzielone są na dwie kategorie – krótki i i długi metraż. Zwycięzcy poza statuetką otrzymują nagrodę pieniężną i roczną reprezentację filmu w East Silver Caravan, jednoznaczną z promocją zwycięskiego filmu na ponad 130 najważniejszych festiwalach i targach filmowych na świecie.

Poza nagrodzonym w kategorii krótkometrażowej filmem Son Of The Streets” Mohammeda Almughanniego o tegoroczne nagrody ubiegały się jeszcze trzy inne polskie dokumenty - „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy, „Powiedz tak lub nie” Pawła Hejbudzkiego i koprodukcja „Salt from Bonneville” Simona Mozgovyi.

Więcej o rozdaniu nagród można znaleźć tutaj.