TRWA NABÓR PROJEKTÓW NA EAST DOCS PLATFORM

Ruszyły zgłoszenia na wydarzenia East Doc Platform – imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 13 listopada.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film.  Imprezę odwiedza co roku ponad 400 gości, w tym około 100 decydentów z branży dokumentalnej: komisjonerzy, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i festiwali.

Kolejna edycja imprezy planowana jest na 6-12 marca. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów kreatywnych filmów dokumentalnych na wydarzenia składające się na program East Doc Platform.

1. East Doc Forum – wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. W tegorocznej edycji forum weźmie w niej udział około 20 projektów z Europy Centralnej i Wschodniej. W ramach East Doc Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty i dwudniowy pitching, spotkania ‘one-to-one’ i dyskusje. Jak co roku, na forum zaproszono przedstawicieli wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorów i przedstawicieli funduszy filmowych z całego świata.

2. East Doc Market – dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania. 

3. East Doc Series – to zupełnie nowe wydarzenie, które ma odpowiadać na rosnące zainteresowanie nowym formatem, jakim są seriale dokumentalne. Seleksjonerzy wybiorą pięc najciekawszych projektów będących częścią East Doc Martek oraz East Doc Forum.

4. East Doc Interactive - to wydarzenie przeznaczone dla twórców realizujących projekty interaktywne, crossmediowe, dokumenty web-docs czy projekty VR.

Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 13 listopada 2020 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.