NABÓR PROJEKTÓW NA WYDARZENIA POLISH DOCS PRO NA FIPA DOC I CPH:DOX

Na początku przyszłego roku odbędą się dwa ważne wydarzenia branżowe dla dokumentalistów. W styczniu we francuskim Biarritz podczas festiwalu FIPA DOC oraz w marcu w Kopenhadze w ramach festiwalu CPH:DOX. Do połowy listopada można zgłaszać projekty filmów dokumentalnych na oba wydarzenia.

Podczas przyszłorocznej edycji festiwalu  FIPA DOC we Francji odbędzie się, organizowany  we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową i Polish Docs, Focus Visegrad, promujący kinematografię dokumentalną z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Oprócz szerokiego programu filmowego na kinematografii tego regionu skupią się także wydarzenia branżowe. W ramach FIPA DOC INDUSTRY DAYS odbędą się m.in. panele, prezentacje, sesje tematyczne, masterclassy,  ale także International Pitching Forum oraz Producers Meet Producers

Na pitching można zgłaszać projekty z międzynarodowym potencjałem na etapie developmentu lub produkcji, z zapewnionym minimalnym finansowaniem.  Więcej informacji o procedurze znaleźć można tutaj: https://pitch-fipadoc.festicine.pro/en. Projekty z Polski, jako kraju będącego częścią Focusu Wyszehradzkiego, mogą zgłaszać projekty bezpłatnie (należy napisać maila z prośbą o waiver na adres industry@fipadoc.com).

Dodatkowo producenci zainteresowani udziałem w spotkaniach koprodukcyjnych Producers Meet Producers i udziałem w polskiej delegacji mogą się zgłaszać do Krakowskiej Fundacji Filmowej  (kontakt: Katarzyna Wilk - katarzyna.wilk@kff.com.pl).

TERMIN ZGŁOSZEŃ 16 listopada 2020.

Festiwal FIPA DOC odbędzie się we francuskim Biarritz od 18 do 24 stycznia 2021. W przypadku niemożliwości przeprowadzenia wersji stacjonarnej, wszystkie wydarzenia przeniosą się do sieci.

 

CPH:Forum, odbywające się w Danii,  to jedno z najważniejszych wydarzeń wspierających finasowanie i koprodukcję filmów dokumentalnych w Europie. Na Forum można zgłaszać projekty o międzynarodowym potencjale, skupiające się w pięciu kategoriach:

•             FICTIONONFICTION – dla form hybrydowych, łączących projekty fabularne i dokumentalne

•             CINEMA – dla projektów przeznaczonych do dystrybucji kinowej

•             F:ACT: dla projektów zorientowanych w stronę reportaży, dziennikarstwa śledczego lub aktywizmu

•             ART: dla projektów z pogranicza filmu i szuk wizualnych

•             SCIENCE: dla projektów kreatywnych z obszaru nauki I technologii

Więcej o Forum tutaj: https://en.cphdox.dk/forum/about. Wymagania odnośnie zgłoszeń – tutaj: https://en.cphdox.dk/forum/rules

Dodatkowo producenci zainteresowani udziałem w udziałem w polskiej delegacji i prezentacją projektu w ramach POLISH DOCS PRO SHOWCASE (niezależnie od Forum) mogą się zgłaszać do Krakowskiej Fundacji Filmowej (kontakt: Katarzyna Wilk - katarzyna.wilk@kff.com.pl).

TERMIN ZGŁOSZEŃ 15 listopada 2020.

Festiwal CPH:DOX i CPH:Forum odbędą się w Kopenhadze od 17 do 28 marca 2021. W przypadku niemożliwości przeprowadzenia wersji stacjonarnej, wszystkie wydarzenia przeniosą się do sieci.