TRWA NABÓR PROJEKTÓW NA GLOBAL PITCH

Organizatorzy Sunny Side of the Doc już po raz czwarty zapraszają do zgłaszania projektów na Global Pitch. Aplikować można tylko do 24 listopada.

Global Pitch jest skierowany do utalentowanych producentów, reżyserów, dystrybutorów i kreatorów produkcji linearnych, interaktywnych i immersyjnych z całego świata, którzy poszukują partnerów i nowych kontaktów w pozyskiwaniu funduszy i wsparcia w realizacji projektów dokumentalnych w możliwie jak najlepszych warunkach.

Organizatorzy poszukują projektów przede wszystkim skoncentrowanych na różnych formach aktywizmu i działania. Mile widziane są projekty pełnometrażowych dokumentów, seriali, krótkometrażówek, multimedialnych konceptów czy dzieł XR. Każda z propozycji musi mieć międzynarodowy potencjał sprzedażowy, a co jeszcze istotniejsze aby prezentowała nowe, kompleksowe spojrzenie na wybrany i aktualny temat. W tej edycji najważniejsze tematy to problem ubóstwa, zmiany klimatyczne, szeroko rozumiana kwestia równości oraz wzrost gospodarczy.

Wybranych zostanie jedynie 12 projektów.

Formularz wraz ze szczegółowymi informacjami można znaleźć tutaj.