TRWA REKRUTACJA DO II EDYCJI SKOK W DOK

Rusza 2. edycja programu developmentowego SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych! Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do 19 września.

SKOK 1. Dla kogo?

## DLA DOROSŁYCH

którzy chcą stworzyć pomysły na filmy dokumentalne dla dzieci. Zapraszamy filmowców, artystów na początku swojej drogi twórczej lub tych dla których film dokumentalny dla dzieci jest nowym, interesującym obszarem. Czekamy również na zgłoszenia nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osoby pracujące z dziećmi, wszystkich tych, którzy “czują” film, mają pomysły i chcą popracować twórczo. Można zgłaszać się w tandemach (należy to uwzględnić w zgłoszeniu). Wybierzemy około 8 pomysłów.

## DLA DZIECIAKÓW

w wieku 10 lat i więcej. Dzieci będą oglądać filmy dokumentalne, uczestniczyć w praktycznych krytyczno-filmowych warsztatach oraz uczyć się podstaw robienia filmu. A przede wszystkim będą uczyć się wyrażać swoje opinie i konsultować pomysły, nad którymi pracują dorośli. Wybierzemy około 12 osób.

SKOK 2. Kiedy?

## REKRUTACJA

- do 19 września - czekamy na zgłoszenia dorosłych i dzieci

- ok. 30 września - ogłosimy listę uczestników (Jeśli będzie dużo zgłoszeń, z wybranymi osobami spotkamy się na luźną rozmowę między 23 a 29 września. Po rozmowach wyłonimy pomysły, które wezmą udział w programie

## LABORATORIUM

Ruszamy z początkiem października. Będziemy spotykać się w soboty, w centrum Warszawy. Proponowane terminy w 2021, które mogą nieznacznie ulec zmianie:

9 października, 23 października, 27 listopada, 11 grudnia

W maju 2022 na festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się też prezentacja (pitching) wypracowanych pomysłów przed ekspertami.

SKOK 3. Co będziemy robić?

Nasze sesje w Laboratorium będą wyglądać następująco:

1. DKF SKOK W DOK dla wszystkich.

Zaczynamy od wspólnego oglądania oraz rozmawiania o filmach dokumentalnych dla dzieci z sekcji Oki Doki Millennium Docs Against Gravity Film Festival. Ważną częścią pokazów filmowych będą rozmowy z dziećmi i młodzieżą - młodymi ekspertami. Chcemy poznać ich potrzeby i zainteresowania. Pokazy będą miały charakter otwarty.

2. WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

Będziemy pracować nad rozwojem pomysłów. Każdy ze zjazdów (ok. 4 - 6 odbędą się w 2021) będzie dotyczyć innego tematu i będzie kończyć się ćwiczeniem dokumentalnym do wykonania między zjazdami. Przykładowe tematy spotkań: jak sproblematyzować temat? Jak rozmawiać z bohaterem? Przygotowujemy się do dokumentacji, pierwszych wywiadów. Piszemy scenariusz/treatment i robimy teaser.

Spotkania będą prowadzić tutorzy: Katarzyna Lesisz oraz Maciej Cuske. Odbędą się również konsultacje z psychologiem a podczas ostatniej sesji pitching przed dziećmi. Nad procesem twórczym będą czuwały Diana Gaik i Karolina Śmigiel.

SKOK 4 . Dlaczego warto skoczyć?

- bo potrzebujemy wartościowych treści dla dzieci i młodych ludzi w Polsce, które opowiadają i analizują znaną i rozpoznawalną dla nich rzeczywistość;

- bo praca z filmem dokumentalnym otwiera na drugiego człowieka;

- bo każdy z nas jest twórczy, ze szkołą czy bez szkoły artystycznej;

- bo nawet dla doświadczonych filmowców systematyczne rozmowy o swoich pomysłach są bardzo pomocne;

- bo warto poznawać nowe obszary i eksperymentować niezależnie od wieku;

- bo każdy, nawet dziecko czy młody człowiek, jest ekspertem od swojego świata i może próbować o nim opowiedzieć.

Pytania: skokwdok@ckf.waw.pl

Więcej informacji o całym projekcie można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa