POLSKI PROJEKT NA WHEN EAST MEET WEST

Tylko 21 projektów, w tym jeden z Polski zakwalifikowały się do tegorocznej edycji When East Meet West, czyli forum koprodukcyjnego odbywającego się w Trieście. W wydarzeniu weźmie udział produkowany przez PINOT FILMS dokument „Król Maciuś Pierwszy” Jaśminy Wójcik.

When East Meet West to forum koprodukcyjne organizowane przez Festiwal Filmowy w Trieście i włoski Fundusz Audiowizualny FVG. To miejsce spotkań filmowców z różnych części Europy oraz świata, dające okazję do zawiązywania się współpracy międzynarodowej. Udział w forum wzięły instytucje finansujące produkcję filmową, decydenci z festiwali filmowych i stacji telewizyjnych, a także projekty wyłonione w procesie aplikacyjnym.

Jednym z projektów, który zakwalifikował się do udziału w forum jest „Król Maciuś Pierwszy” w reżyserii Jaśminy Wójcik produkowany przez Agnieszkę Roztropowicz-Rutkowska z PINOT FILMS. Bohaterkami dokumentu są siostry Zoja i Lea. Dziewczynki są zafascynowane książką Janusza Korczaka pt.:“Król Maciuś Pierwszy”,  która opowiada o rządach dzieci. Odważnie eksplorują otaczającą je naturę, bawiąc się jednocześnie w sceny z książki. Dzięki nim widzowie poznają  świat w którym to dzieciom oddana jest sprawczość.

Listę wszystkich projektów można znaleźć tutaj.