NABÓR NA PRODUCERS MEET PRODUCERS PODCZAS FIPA DOC

W styczniu we francuskim Biarritz odbędzie się festiwal FIPA DOC. Część wydarzeń branżowych, szczególnie tych przeznaczonych dla branży międzynarodowej, odbędzie się online. Do 13 stycznia polscy producenci filmów dokumentalnych mogą zgłaszać się do udziału w jednym z wydarzeń w ramach FIPA Industry - PRODUCERS MEET PRODUCERS: France - Visegrad Countries.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu  FIPA DOC we Francji odbędzie się, organizowany  we współpracy z Krakowską Fundacją Filmową i Polish Docs, Focus Visegrad, promujący kinematografię dokumentalną z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Oprócz szerokiego programu filmowego na kinematografii tego regionu skupią się także wydarzenia branżowe. W ramach FIPA DOC INDUSTRY DAYS odbędą się m.in. panele, prezentacje, sesje tematyczne, masterclassy, International Pitching Forum oraz Producers Meet Producers - sesja networkingowa dla producentów z Francji i krajów wyszehradzkich, którzy są zainteresowani współpracą oraz zainicjowaniem koprodukcji.

Warunkiem udziału jest posiadanie przynajmniej jednego (można zgłosić dwa) projektu kreatywnego filmu dokumentalnego w dewelopmencie z międzynarodowym potencjałem koprodukcyjnym (ze szczególnym nastawieniem na Francję).

Ponieważ zgłoszenie wypełnić mogą tylko producenci posiadający akredytację FIPA DOC, dlatego chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt z działem akredytacji  z prośbą o instrukcję (Tiphaine Gaigeard  -  accreditations@fipadoc.com. Dla polskich producentów akredytacja jest bezpłatna). 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Wydarzenie jest współorganizowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu Polskiego Instututu Sztuki Filmowej.