KONKURS NA STWORZENIE CYKLU 6 FILMÓW EDUKACYJNYCH

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN konkurs na stworzenie cyklu 6 filmów krótkometrażowych o charakterze edukacyjnym, które będą przekazywać wiedzę o życiorysach postaci ważnych dla kultury i historii polsko-żydowskiej.

Każdy film ma przedstawiać dwie biografie, ze szczególnym podkreśleniem podobieństw lub kontrastów w twórczości, działalności oraz odegranej roli w kulturze lub/i historii polsko-żydowskiej wskazanych bohaterów:

Rachela Korn i Bolesław Leśmian Zuzanna Ginczanka i Julian Tuwim Bruno Schulz i Debora Vogel Janusz Korczak i Stefania Wilczyńska Antonina Żabińska i Jan Żabiński Jadwiga Piotrowska i Irena Sendlerowa.

Charakter proponowanych filmów jest dowolny, mogą być oparte na wywiadach, materiałach dokumentalnych i archiwalnych, animacji, sztuce video i innych.
Aplikacja konkursowa powinna zawierać opis koncepcji filmu (treatment, synopsis i logline), moodbook oraz wstępny budżet projektu.

Zgłoszenia można wysyłać do 18 stycznia 2021, do godz. 23.59.

Nagrodą za zwycięską koncepcję konkursową jest do 132 000 zł na stworzenie sześciu filmów, które będą stanowić materiał edukacyjny skierowany do uczniów szkół z całej Polski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Informacja prasowa