POLSKIE PROJEKTY NA EAST DOC PLATFORM 2021

Od 6 do 17 marca potrwa kolejna edycja East Doc Platform, czyli imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych na różnych etapach powstawania. Wśród wybranych projektów znalazły się również te z Polski. Niestety, z powodu pandemii tegoroczna edycja odbędzie się online.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film w Pradze, towarzysząca festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival.

Dziesiąta edycja imprezy odbędzie się w dniach 6-17 marca 2021, w wersji online. Podczas wydarzenia przyznawanych jest wiele nagród, które trafią do najlepszych projektu w fazie developmentu spośród wszystkich biorących udział w East Doc Platform.

W tym roku do wydarzeń odbywających się w ramach East Doc Platform zakwalifikowały się również produkcje i koprodukcje z Polski. East Doc Forum to wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania.

Do tegorocznej edycji zaproszono tylko 10 projektów. Wśród wyselekcjonowanych produkcji znalazły się aż trzy projekty z Polski - Expedition 49” w reżyserii Alisy Kovalenkom „The Trans Syrian ExpressAliny Rudnitskayi oraz „Waitersgate” Konrada Szołajskiego.

East Doc Market to dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania.

W tym roku do udziału w East Doc Market zaproszono również tylko 10  projektów, w tym dwa z Polski – „Workcenter” Anieli Astrid Gabryel oraz "The Ultimate Joker" w reżyserii Krzysztofa Dzieciołowskiego.

Z kolei w sekcji poświęconej produkcjom interaktywnym - East Doc Interactive 2021 – również znalazł się polski projekt. Za SELF Concept” odpowiada Tadeusz Chudy.

Listę wszystkich zakwalifikowanych filmów znajdziecie tutaj.