ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY EAVE

W tym roku organizatorzy otworzyli nabór aż na dwa warsztaty – EAVE+ i TIES THAT BAND. Na ten pierwszy zgłoszenia potrwają do 27 stycznia, a na ten drugi można się zgłaszać tylko trzy dni dłużej. Oba wydarzenia skierowane są do producentów filmowych.

EAVE to europejska organizacja zrzeszająca osoby związane z branżą audiowizualną. Organizowane przez nią już od ponad 20 lat warsztaty dla producentów to flagowy program, który może pochwalić się prężnie działającą siecią ponad 1000 absolwentów. Warto podkreślić, że producenci, którzy ukończyli warsztaty często współpracują ze sobą, a filmy wyprodukowane w oparciu o projekty omawiane podczas szkoleń zdobyły wiele znaczących nagród na festiwalach na całym świecie. Tym razem organizacja postanowiła podwoić swoje możliwości i otworzyła nabór na dwa warsztaty – EAVE+ i TIES THAT BAND.

EAVE+ to intensywne czterodniowe warsztaty skierowane do niezaleznych producentów z dorobkiem i międzynarodowym doświadczeniem. Warsztaty mają na celu wzmocnienie ich pozycji na globalnym rynku. Uczestnicy będą pracować w grupach oraz indywidualnie z coachami wykonując szereg ćwiczeń pogłębiających ich dotychczasowe umiejętności.  

W EAVE+ będzię mogło wziąć udział jedynie 15 producentów. Warsztaty rozpoczną się 31 marca w Luksemburgu. Aplikować można jeszcze tylko do 27 stycznia.

TIES THAT BIND to wiodący program skierowany do europejsko-azjatyckich koproducentów. Warsztaty będą skupiały się przede wszystkim na rozwijaniu scenariusza, relacjach koprodukcyjnych pomiędzy dwoma kontynentami oraz publicznym i prywatnym finansowaniu w tych dwóch regionach. Istotny będzie również marketing i dystrybucja. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję spotkać się w Singapurze podczas Southeast Asian Film Financing (SAFF) Forum  z wiodącymi agentami sprzedaży, fundatorami oraz potencjalnymi koproducentami z Azji i Europy.

Warsztaty będą dwuetapowe. Pierwsza część rozpocznie się 27 kwietnia i zakończy 1 maja we Włoszech, a druga będzie miała miejsce na przełomie listopada i grudnia w Singapurze. Zgłoszenia na te warsztaty można wysyłać do 30 stycznia.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące obu warsztatów, a także formularze zgłoszeniowe znajdują się na oficjalnej stronie organizatora.