„CIENIE IMPERIUM” W WARSZAWSKIM KINIE

Już w najbliższy piątek w kinie Amodno w Warszawie o godzinie 19:00 odbędzie się pokaz filmu "Cienie imperium" w reżyserii Karola Starnowskiego .

Film miał premierę na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Z kolei premiera zagraniczna odbyła się na festiwalu Nepatogus Kinas w Wilnie. Natomiast na festiwalu "Człowiek w zagrożeniu" w Łodzi film otrzymał Nagrodę publiczności. Obecnie "Cienie imperium" ubiegają się o nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY w kategorii "Najlepszy film dokumentalny".

Jak żyć w cieniu Imperium? Jak można spokojnie patrzeć w przyszłość, gdy za oknem widzimy granice, zasieki, wozy opancerzone oraz czołgi? Aleksey z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy, oraz Alexander z Gruzji mierzą się z tymi pytaniami każdego dnia. Pozornie tych trzech mężczyzn różni wszystko - narodowość, szerokość geograficzna oraz wiek. Ale tak naprawdę, każdy z nich codziennie doświadcza tego samego - wojny. Na ekranie obserwujemy ludzi uwikłanych w zapomniane już konflikty graniczne powstałe na skutek rozpadu ZSRR, a w następstwie będących narzędziem imperialnej polityki Rosji.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami.

Więcej informacji o pokazie można znaleźć tutaj.