POLSKIE FILMY NA NEISSE FILM FESTIVAL

Już 9 maja rozpocznie się kolejna edycja Nyskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku w programie znalazło się wiele polskich filmów.

Podczas tej edycji festiwalu pewno nie zabraknie filmów, które mówią o tolerancji i wolności słowa. Tegoroczny program - a szczególnie fokus "Moc wiary" - zachęca do dyskusji i samorefleksji. W programie festiwalu, który odbywa się na styku trzech krajów pokazanych zostanie ponad 130 produkcji z Polski, Czech, Niemiec i innych krajów.

W konkursie filmów dokumentalnych zostaną pokazane filmy: „Przy Planty 7/9“ Michała Jaskulskiego i Lawrence Loewingera, „Lekcja patriotyzmu “ Filipa Jacobsona, „Jarocin, po co wolność“ Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego oraz „21 x Nowy Jork“ Piotra Stasika.

Natomiast w konkursie filmów krótkometrażowych znalazły się produkcje: „Pierwszy raz“ Marcins Zbyszyńskiego, „Goran The Camel Man“ Marcina Lesisza, „Przystań“ Tomasza Pawlika, „Super rzecz“ Piotra Kabata, „Zaburzenie“ Juliana Tałandziewicza, „Czwarty“ Agnieszki Janik, „Wyjdę z siebie“ Karoliny Specht, „Małpa i taśma“ Jerzego Górskiego oraz „Mam cię“ Sebastiana Drożaka.

Polskie filmy znalazły się także w sekcjach pozakonkursowych. W Nysie będzie można zobaczyć m.in. dokumenty: „Komunia“ Anny Zameckiej, „Figura“ Katarzyny Gondek, „Trzy rozmowy o życiu Julii Staniszewskiej, „Z pogranicza cudu“ Tomasza Jurkiewicza, „Dotkniecie Anioła“ Marka Tomasz Pawłowskiego czy „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham“ Pawła Łozińskiego.

Festiwal potrwa od 9 do 14 maja. Więcej o polskim programie można przeczytać tutaj.