PRZYPOMINAMY O ZGŁOSZENIACH NA HOT DOCS FORUM I DEAL MAKER

Na przełomie kwietnia i maja planowana jest kolejna edycja festiwalu Hot Docs, a wraz z nią wydarzenia branżowe przeznaczone dla profesjonalistów.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i wydarzenia branżowe takie jak Hot Docs Deal Maker oraz Hot Docs Forum.

Hot Docs Forum to dynamiczne wydarzenie, w trakcie którego autorzy najciekawszych projektów filmów dokumentalnych będą mieli szansę spotkać się z potencjalnymi koproducentami oraz uczestniczyć w rozmowach z osobami decyzyjnymi. Wydarzenie odbędzie się między 5 a 6 maja. Swoje zgłoszenia można nadsyłać do 6 stycznia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Hot Docs Deal Maker to pitchingowe spotkania one-to-one skierowane do producentów szukających finansowania na międzynarodowym rynku filmowym. Autorzy najlepszych projektów zgłoszonych do programu będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniach z komisjonerami i przedstawicielami funduszy filmowych, które odbędą się między 5 a 7 maja. Aplikować do Hot Docs Deal Maker mogą filmowcy z projektem na etapie dewelopmentu, produkcji oraz post-produkcji. Swoje filmy można zgłaszać do 20 stycznia, formularz znajduje się tutaj.