ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT NA GLOBAL PITCH

Organizatorzy Sunny Side of the Doc wychodzą z nową inicjatywą i zapraszają do zgłaszania swoich projektów na Global Pitch. Wydarzenie ma się odbyć na początku lutego.

Global Pitch jest skierowany do utalentowanych producentów, reżyserów, dystrybutorów i kreatorów produkcji linearnych, interaktywnych i immersyjnych z całego świata, którzy poszukują partnerów i nowych kontaktów w pozyskiwaniu funduszy i wsparcia w realizacji projektów dokumentalnych w możliwie jak najlepszych warunkach.

Organizatorzy poszukują projektów, które dotyczą spraw bieżących, o zacięciu publicystycznym czy nawet o charakterze dochodzeniowym. Mile widziane są projekty pełnometrażowych dokumentów, seriali, krótkometrażówek, multimedialnych konceptów czy dzieł XR. Każda z propozycji musi mieć międzynarodowy potencjał sprzedażowy, a co jeszcze istotniejsze aby prezentowała nowe, kompleksowe spojrzenie na wybrany aktualny temat istotny, m.in. poruszający kwestie ekonomiczne, socjologiczno-polityczne, zdrowotno-naukowe czy te związane ze zmianami klimatu.

Pitching ma odbyć się 2-3 lutego. Wybranych zostanie tylko 12 projektów.

Formularz wraz ze szczegółowymi informacjami można znaleźć tutaj.