ZGŁOŚ SIĘ NA DOCUMENTARY CAMPUS MASTERSCHOOL

Tylko do 15 listopada można zgłaszać chęć udziału w warsztatach Documentary Campus Masterschool 2021. W programie warsztatów znajdą się, miedzy innymi, intensywne sesje szkoleniowe i publiczny pitching projektów. Wydarzenie odbędzie się online.

Documentary Campus Masterschool to europejski program warsztatów oferujący filmowcom dostęp do międzynarodowego rynku dokumentalnego. W warsztatach bierze udział 15 zespołów złożonych z reżyserów i producentów, które przez dziesięć miesięcy pracują nad rozwojem swoich projektów pod okiem zaproszonych ekspertów z branży.

Na program warsztatów składają się cztery pięciodniowe sesje i konsultacje online. Sesje szkoleniowe poświęcone różnym aspektom produkcji filmowej, od sposobów opowiadania historii i finansowania, po marketing i dystrybucję. Uczestnicy poznają też techniki pitchingowe, które mają okazję wykorzystać, biorąc udział w publicznym pitchingu projektów przed redaktorami zamawiającymi wiodących stacji telewizyjnych podczas Leipzig Networking Days. Po pitchingu odbywa się jeszcze jedna sesja szkoleniowa poświęcona tworzeniu strategii finansowych i finansowaniu projektów dokumentalnych.

W Documentary Campus Masterschool mogą wziąć udział twórcy kreatywnych filmów dokumentalnych, projektów transmedialnych, seriali, formatów przygotowanych na 2 ekrany i innych innowacyjnych form dokumentalnych. Mile widziane są również dokumenty gatunkowe, na przykład, historyczne, naukowe, poświęcone sztuce, środowisku naturalnemu, itp. W tym roku główny nacisk położony jest na projekty VR, nowe modele biznesowe i alternatywne metody dystrybucji.

Do udziału w Documentary Campus Masterschool organizatorzy zapraszają reżyserów i producentów z całej Europy. Aby zgłosić swój projekt, należy przesłać organizatorom wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz komplet dokumentów. Wymagane dokumenty muszą trafić do organizatorów najpóźniej do 15 listopada 2020 roku. Na początku nowego roku odbędzie się drugi etap rekrutacji.

Wszystkie szczegóły na temat Documentary Campus Masterchool znaleźć można na stronie organizatora.