APLIKUJ NA CPH:FORUM 2021

Trwa nabór projektów dokumentalnych na kolejną edycję CPH:FORUM odbywającego się w ramach duńskiego festiwalu CPH”DOX. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 15 listopada.

Zbliżająca się edycja CPH:FORUM będzie miała formę hybrydową, część wydarzeń odbędzie się na miejscu podczas duńskiego festiwalu w dniach 17 do 28 marca, a inne zostaną przeniesione do sieci. Podczas trwania kursu spotkają się najważniejsi producenci i uznani reżyserzy z całego świata, po to by pitchować swoje projekty. Podczas nowej edycji szansę na prezentację będzie miało 35 starannie wyselekcjonowanych projektów.

Swoje zgłoszenia na CHP:FORUM mogą przesyłać twórcy filmów dokumentalnych, fabularnych, dziennikarze, aktywiści oraz artyści wizualni szukający wsparcia finansowego oraz partnerów na rynku międzynarodowym. Każda firma produkcyjna może zgłosić co najwyżej dwa projekty w dewelopmencie bądź na wczesnym etapie produkcji. Pierwszeństwo podczas selekcji mają projekty, które nie były prezentowane jeszcze na żadnych zagranicznych targach.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas CPH:FORUM poszukiwane są projekty filmów dedykowanych jednemu z pięciu tematów:

Cinema – dla pełnometrażowych filmów, mających szansę na międzynarodową dystrybucję

F:act – dla dokumentów będących jednocześnie filmowym zapisem dziennikarstwa śledczego i aktywizmu

FictionNonFiction – dla prac, które w kreatywny sposób łączą w sobie film fabularny z dokumentalnym

Art – dla projektów, które mogą być zarówno sztuką wizualną umieszczoną w galerii, jak i filmem prezentowanym na festiwalach

Science - dla projektów kreatywnych dokumentów o nauce i technologiach

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada, a więcej informacji na temat samego wydarzenia można znaleźć tutaj.