SZKOŁA FILMOWA W ŁODZI NA LIŚCIE NAJLEPSZYCH SZKÓŁ FILMOWYCH VARIETY

Szkoła Filmowa w Łodzi, która świętowała w ubiegłym roku swoje 70-lecie, trafiła na listę najlepszych szkół filmowych na świecie przygotowaną przez magazyn Variety.

Według Variete od ponad 70 lat Łódzka Szkoła Filmowa jest jedną z najbardziej szanowanych instytucji filmowych w całej Europie, a studenci zdobywają tu wiedzę nie tylko z zakresu filmu, ale i fotografii, aktorstwa czy telewizji. W Łodzi działają cztery wydziały: Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej (specjalności: reżyseria, montaż filmowy, scenariopisarstwo), Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej (specjalności: sztuka operatorska, film animowany i efekty specjalne, fotografia, realizacja telewizyjna), Wydział Aktorski (aktorstwo) oraz Wydział Organizacji Sztuki Filmowej (organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej).

Ponad 300 projektów filmowych jest tworzonych corocznie przez studentów, a szkolny dział pomocy multimedialnej zapewnia studentom wszystkie ich potrzeby techniczne i produkcyjne. W ogromnej bibliotece filmowej szkoły znajduje się ponad 4000 tytułów na płytach DVD i Blu-ray.

Filmy ze Szkoły Filmowej w Łodzi pokazywane są na festiwalach na całym świece, gdzie zdobywają prestiżowe nagrody. „Duszyczka” Barbary Rupik została w maju nagrodzona w Cannes, a dokument „Połączeni” Aleksandry Maciejczyk” zdobył Srebrnego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Pełna lista szkół filmowych znajduje się na stronie Variety.