TRZY POLSKIE KRÓTKOMETRAŻOWE DOKUMENTY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE CAMERIMAGE

Kilka dni temu poznaliśmy tytuły filmów, które będą ubiegały się o nagrody w międzynarodowym konkursie pełnometrażowych dokumentów, teraz pora poznać krótkometrażowe produkcje. Wśród zaproszonych filmów znalazły się „Garstka ziemi” Izabeli Zubryckiej ze zdjęciami Stefana Żółtowskiego, „Pocztówki znad krawędzi” Natalii Koniarz ze Stanisławem Cuske za kamerą oraz „Starsza pani szuka” Marii Wider, operatorem tego dokumentu był Miłosz Kasiura.

EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. Dzięki festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy. EnergaCAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne.

W tym roku wśród zaproszonych do międzynarodowego konkursu krótkometrażowych dokumentów znalazły się „Garstka ziemi” Izabeli Zubryckiej ze zdjęciami Stefana Żółtowskiego, „Pocztówki znad krawędzi” Natalii Koniarz ze Stanisławem Cuske za kamerą oraz „Starsza pani szuka” Marii Wider, operatorem tego dokumentu był Miłosz Kasiura.

Listę wszystkich nominowanych można znaleźć tutaj.