„FILM BALKONOWY” Z KOLEJNĄ WYGRANĄ

Tym razem film Pawła Łozińskiego został doceniony przez jury prestiżowego nowozelandzkiego festiwalu Doc Edge zwyciężając w kategorii We are the World.

Doc Edge to odbywające się w kilku nowozelandzkich miastach wydarzenie filmowe poświęcone kinu dokumentalnemu. Na festiwalu prezentowane są najciekawsze rodzime produkcje oraz ważne i nagradzane filmy z całego świata. Wydarzenie ma już ogromną renomę i kwalifikuje do Oscara.

W tym roku w programie znalazł się najnowszy dokument Pawła Łozińskiego. "Film balkonowy" zwyciężył w kategorii We are the World.

Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. "Film balkonowy" to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.