RUSZYŁA CZWARTA EDYCJA DOC DEVELOPMENT

Ruszyła czwarta edycja DOC DEVELOPMENT – organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego programu intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie. Do programu zakwalifikowało się 14 projektów.

Ruszyła czwarta edycja DOC DEVELOPMENT – organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego programu intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie. Do programu zakwalifikowało się 14 projektów.

Podczas zajęć w ramach DOC DEVELOPMENT uczestnicy analizują wykonany research i zdjęcia dokumentacyjne oraz konsultują swoje pomysły z tutorami, przygotowują wstępny teaser i materiały prezentacyjne, pracują nad scenariuszem i przygotowują się do pitchingu. Reżyserzy mają też szansę przygotować się do rozmów z potencjalnymi producentami, poznać narzędzia niezbędne w tej współpracy i elementy wpływające później np. na udane finansowanie projektu.

 

4. edycja DOC DEVELOPMENT potrwa od czerwca do grudnia 2022 roku. Jej zwieńczeniem będzie pitching projektów przed zaproszonymi na wydarzenie producentami – potencjalnymi partnerami ich projektów.


Do programu zakwalifikowało się 14 projektów:

Agnieszka Białek-Zaborowska - projekt „Kraina pustki”
Justyna Calińska - projekt „Kaprys”
Łukasz Czajka - projekt „Amatorzy”
Anu Czerwiński - projekt „Sceny rodzinne”
Marta Giec - projekt „Mała piętnastka”
Marek Głuszczak - projekt „Jest G”
Maciek Hamela - projekt „Skąd dokąd”
Katarzyna Kultys - projekt „Pociągi”
Katarzyna Mazurkiewicz - projekt „Ostatnie dzieci w raju”
Aleksander Młyński - projekt „LOT - Landed oft am Tempelhof"
Anna Pichura - projekt „Pustostan”
Aleksandra Potoczek - projekt „Musisz iść, reszta zostaje”
Dorota Roś - projekt „Głos”
Piotr Wacowski - projekt „Czekając na generała”

Podczas pierwszej sesji DOC DEVELOPMENT uczestnicy odbędą konsultacje z głównymi tutorami programu: Lidią Dudą i Jackiem Bławutem, skonsultują się z partnerami programu, Mateuszem Wajdą i Pawłem Ziemilskim z MX35 pod kątem dobory sprzętu filmowego oraz wezmą udział w zajęciach z pitchingu i promocji prowadzonych przez dyrektora programu Adama Ślesickiego. Na dalszych sesjach będą mieli okazję pracować nad swoimi projektami z producentką Anną Wydrą, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbarą Pawłowską, reżyserką specjalizującą się w przygotowywaniu trailerów Małgorzatą Świderską, specjalistką od archiwaliów Magdaleną Szymków.

Organizatorem DOC DEVELOPMENT jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, która od 2015 roku prowadzi największy w Polsce program konsultacyjno-prezentacyjny Doc Lab Poland. W dotychczasowych trzech edycjach DOC DEVELOPMENT udział wzięło 38 reżyserów, wśród których znaleźli się m.in. Ewa Kochańska, autorka nagradzanego dokumentu „Jazda obowiązkowa”, montażysta Miłosz Hermanowicz, Rafał Małecki, reżyser nagradzanej „Rdzy”, reżyser i operator Paweł Dyllus czy uhonorowana Srebrnym Smokiem na KFF Aleksandra Maciejczyk. Rozwijane podczas zeszłorocznej edycji projekty: „The Perfect Date” Małgorzaty Goliszewskiej, „Go&See” Julii Kuzki oraz „Dziennik Buntownika-Krystian Lupa” Sylvie Derdacki dzięki udziałowi w programie znalazły producentów i są dalej rozwijane podczas tegorocznej edycji Doc Lab Poland.

Partnerami 4. edycji Doc Development są: CANAL + , Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, Mazowiecki Instytut Kultury Filmowej, Mazovia Warsaw Film Commission oraz MX35. Program został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.