ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W TARGACH SUNNY SIDE OF THE DOC

Już po raz trzynasty jednym z kilkudziesięciu stoisk na Międzynarodowych Tragach Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc we francuskim La Rochelle (24-27.06. 2019) będzie polskie stoisko POLISH DOCS PRO, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową i po raz pierwszy w tym roku – przez Telewizję Polską.

Sunny Side of the Doc są jedną z najważniejszych imprez zajmujących się promocją form dokumentalnych w Europie. Targi, które w tym roku odbędą się po raz 30. w dniach 24-27 czerwca 2019 we francuskim La Rochelle, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych.  Co roku targi odwiedza ponad 2000 decydentów z 50 krajów. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach networkingowych, prezentacjach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Każdy zaakredytowany na stoisku producent ma szansę zarejestrować w katalogu 1 gotowy film  lub 1 projekt w dewelopmencie. Można też zgłosić się  z projektem na jeden z  sześciu odbywających się w La Rochelle pitchigów o tematyce:

•             Science & Nature

•             History

•             Arts & Culture

•             Social & Human Interest

•             Natural History & Wildlife

Tematem przewodnim tej edycji jest "Science”, więc projekty dotyczące szeroko pojętych zjawisk kulturalnych są najbardziej oczekiwane.

Więcej informacji o tegorocznej edycji tutaj: https://www.sunnysideofthedoc.com/about-us/

Dodatkowo w tym roku producenci polscy będą mieli szansę uczestniczyć w POLISH DOCS PRO Co-production Breakfast – wydarzeniu networkingowym organizowanym dla wybranych producentów z najaktywniejszych krajów na rynku międzynarodowym, a także odbyć spotkania konsultacyjne z przypisanym do  polskiego stoiska matchmakarem.

 

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu należy do 19 kwietnia przesłać organizatorom zgłoszenie i komplet dokumentów. Szczegóły odnośnie wymagań i więcej informacji o sesjach pitchingowych tutaj: https://www.sunnysideofthedoc.com/call-for-projects/

Koszt udziału w Targach ze specjalną zniżką dla uczestników Polskiego Stoiska:

Akredytacja dla firm dla firm zgłaszających projekt na jedną z sesji pitchingowych lub do katalogu targów: 485 €  (zamiast 560 €) Akredytacja dla firm uczestniczących po raz pierwszy: 360 € zamiast 420 €.  Każda dodatkowa osoba z firmy: 315 €

UWAGA: KFF jest w stanie wybranym producentom pokryć koszty akredytacji oraz noclegu (23-27.06). Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt PRZED ZAREJESTROWANIEM ZGŁOSZENIA ONLINE w celu otrzymania linka do rejestracji po preferencyjnych cenach: Katarzyna Wilk, Krakowska Fundacja Filmowa -  katarzyna@kff.com.pl

DEADLINE DO ZAREJESTROWANIA PROJEKTU NA PITCHING: 19  KWIETNIA 2019

OSTATECZNY DEADLINE do zarejestrowania na targach bez projektu na pitching:  22 MAJA 2019

Więcej o SSD:  www.sunnysideofthedoc.com

Działania Krakowskiej Fundacji Filmowej w ramach projektu Polish Docs od lat wspierane są przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Krakowskie Biuro Festiwalowe.