DOKUMENT KREATYWNY - SPOTKANIE INFORMACYJNE PROGRAMU KREATYWNA EUROPA

DOC LAB POLAND wraz z Creative Europe Desk Polska - biurem programu Kreatywna Europa w Polsce zapraszają na otwarte spotkanie „Dokument kreatywny po europejsku – możliwości dofinansowania z programu Kreatywna Europa”, które poprowadzi Julia Płachecka w warszawskim Centrum Łowicka.

Komponent MEDIA programu Kreatywna Europa wspiera projekty audiowizualne na wszystkich etapach – od fazy developmentu, obiegu festiwalowego, aż do dystrybucji kinowej i na platformach.


Podczas spotkania, które odbędzie się 1 kwietnia o godz. 17.20 - w pierwszym dniu 5. edycji programu dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB POLAND - Julia Płachecka z Creative Europe Desk Polska, odpowiedzialna za promocję komponentu MEDIA i wsparcie polskich profesjonalistów branży audiowizualnej aplikujących o granty z programu Kreatywna Europa, opowie na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu aplikacji, jak zadbać o europejski wymiar projektu i jakich błędów unikać przygotowując wniosek o dofinansowanie. Informacje te przydatne będą szczególnie dla filmowców zainteresowanych możliwościami wsparcia, producentów planujących uzyskać granty na dokumenty kreatywne w trakcie developmentu, twórców w przededniu produkcji treści przeznaczonych do emisji telewizyjnej i na platformach.

Otwarte spotkanie „Dokument kreatywny po europejsku” jest częścią programu DOC LAB POLAND 2019, do którego w tym roku zakwalifikowało się 20 projektów. Wśród uczestników są m.in. Filip Drożdż, autor zdjęć do za „In Touch” - filmu Pawła Ziemilskiego
nagrodzonego IDFA Special Jury Award 2018, Paweł Chorzępa, wyróżniony w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na Camerimage (2012) za zdjęcia do filmu „Samotność dźwięku” w reżyserii J.P. Bławuta, reżyser Michał Szcześniak, którego nagradzany „Punkt wyjścia” znalazł się w 2015 r. na oscarowej krótkiej liście, Rafael Lewandowski, reżyser filmu fabularnego pt. „Kret”, Leszek Gnoiński twórca serialu „Historia polskiego rocka”, Natalia Grzegorzek, producentka „Córki trenera” i „Kampera” i inni.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla filmowców dokumentalistów organizowany przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami, który w tym roku przeprowadzony zostanie już po raz
piąty. Efektem dotychczasowych czterech edycji jest ok. 90 projektów rozwijanych na 2 warsztatach, z których powstało już ponad 35 filmów, ok. 150 kolejnych projektów z Polski izagranicy, które wzięły udział w Marketach Koprodukcyjnych i ok. 700 indywidualnych spotkań każdego roku – w sumie ponad 2500 spotkań producentów i reżyserów z potencjalnymi koproducentami, ekspertami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwali.

Pierwsza sesja warsztatowa tegorocznego programu odbędzie się w Centrum Łowicka w Warszawie, w dniach od 1 do 11 kwietnia. W tym czasie zorganizowane zostaną spotkania z ekspertami i warsztaty dla twórców projektów: w fazie rozwoju lub wczesnych zdjęć - DOC
LAB START oraz dla filmów w fazie montażu - DOC LAB GO.

 

zdjęcie: Innovate, Create, Share ©Creative Europe Desk Polska, fot. Andrzej Szypulski