TRWA NABÓR PROJEKTÓW NA GUCCI TRIBECA DOCUMENTARY FUND

Do 5 kwietnia można zgłaszać projekty do programu grantowego Gucci Tribeca Documentary Fund. Przeznaczony jest on dla pełnometrażowych dokumentów o tematyce społecznej.

Fundusz Gucci Tribeca przyznaje granty twórcom pełnometrażowych filmów dokumentalnych poruszających problematykę społeczną, które znajdują się w fazie zaawansowanego produkcji lub postprodukcji. Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na pogłębioną analizę przedstawionego zjawiska oraz na dopracowaną warstwę wizualną.

Gucci Tribeca Documentary Fund przyznaje od 6 do 10 grantów. W ramach przyznawanych jest od 3 do 5 grantów dla dokumentów portretujących niezwykłe, silne i odważne kobiety lub młodych ludzi zdeterminowanych, by zapewnić lepszą przyszłość swoim społecznościom. Ważnym czynnikiem decydującym o przyznaniu grantu jest możliwość promocji filmu różnymi kanałami dystrybucji.

Zgłaszane projekty muszą mieć zamierzony czas trwania powyżej 70 minut i dysponować wystarczającą ilością nagrań, by zaprezentować jurorom zarówno bohatera jak i zdolności filmowe twórcy, a ich premiera nie powinna się jednak odbyć przed sierpniem 2019. Filmy spoza USA muszą mieć angielskie napisy. Do grantów nie kwalifikują się filmy studenckie i krótkometrażowe.

Termin aplikacji upływa 5 kwietnia. Zgłoszenia są bezpłatne.

Więcej informacji o Gucci Tribeca Documentary Fund znaleźć można tutaj.