"KSIĄŻĘ I DYBUK" Z POLSKĄ NAGRODĄ FILMOWĄ

W poniedziałkowy wieczór, 25 marca, odbyło się rozdanie nagród Polskiej Akademii Filmowej. Statuetka Orła za najlepszy film dokumentalny trafiła do autorów "Księcia i Dybuka".

Orły to polskie nagrody filmowe przyznawane są od 1999 roku, ale dopiero po raz siódmy o nagrodę walczyły również produkcje dokumentalne. Nagrodę Orła za Najlepszy Film Dokumentalny członkowie Akademii przyznali filmowi "Książę i Dybuk" Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Nominowane w tej samej kategorii były również filmy "Opera o Polsce" Piotra Stasika i "Over the Limit" Marty Prus,

Polskie Nagrody Filmowe przyznawane są od 1999 roku, jednak dopiero w 2013 roku pojawiła się kategoria pozwalająca wyróżnić najlepsze polskie dokumenty. Tytułem Najlepszego Filmu Dokumentalnego w ubiegłych latach zostały uhonorowane filmy: „Wirtualna wojna” Jacka Bławuta, „Inny świat” Doroty Kędzierzawskiej, „Powstanie Warszawskie” Jana Komasy, "Aktorka" Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej, "Komunia" Anny Zameckiej oraz "21 x Nowy Jork" Piotra Stasika.

Pełna lista nagrodzonych filmów znajduje się na stronie Polskiej Akademii Filmowej