„NAWET NIE WIESZ JAK BARDZO CIĘ KOCHAM” Z NOMINACJĄ DO CINEMA EYE HONORS

W Stanach Zjednoczonych ogłoszono właśnie nagrody Cinema Eye Honors. Film Pawła Łozińskiego został nominowany do Heterodox Award, razem z czterema innymi filmami nominowane w tej kategorii.

Heterodox Award to jedna z nagród przyznawanych w prestiżowym konkursie Cinema Eye Honors. Powstała z myślą o filmach, które tworzone są na pograniczu fikcji i dokumentu. Nagrody Cinema Eye Honors przynawane są najlepszym filmom od 2007 roku.

Kandydatów do nagród Cinema Eye Honors wybierają przedstawiciele dużych festiwali dokumentalnych, a o przyznaniu nagrody decydują przedstawiciele branży dokumentalnej zaproszeni do głosowania przez Cinema Eye. Dokument „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” został nominowany do Heterodox Award, nagrody dla filmów, które balansują na granicy fikcji i dokumentu.

Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym, który staje się bliskim, doświadczonym terapeutą. Jego podstawowym narzędziem są słowa i empatia. Paweł Łoziński zaprasza nas by uczestniczyć w poufnych sesjach terapeutycznych. W intymnej rozmowie trzech osób dawne rany i głęboko ukryte emocje bohaterek powoli wychodzą na powierzchnię. 

Więcej informacji o nagrodzie na stronie internetowej Cinema Eye Honors.