OSTATNI TYDZIEŃ ZGŁOSZEŃ NA WYDARZENIA INDUSTRY PODCZAS VISIONS DU RÉEL

Industry to wydarzenia branżowe towarzyszące festiwalowi Visions du Réel, który odbędzie się w szwajcarskim mieście Nyon w dniach 13 – 21 kwietnia 2018. Trwa nabór na pitching i warsztaty organizowane w ramach targów.

Industry to przeznaczona dla profesjonalistów z branży dokumentalnej cześć festiwalu Visions du Réel. Jak większość tego typu imprez, oferuje swoim gościom możliwość spotkania, dyskusji i nawiązania współpracy. Program targów obejmuje liczne panele dyskusyjne, seminaria, konsultacje, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, itd. W ramach Industry odbywają się także trzy wydarzenia: Pitching du Réel, Docs in Progress oraz Rough Cut Lab, na które swoje projekty można zgłaszać do 15 grudnia 2017 roku.

Pitching du Réel

Do udziału w pitchingu organizatorzy zapraszają producentów pracujących nad projektem pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którzy zrealizowali jednak już co najmniej krótki film. Projekty biorące udział w Pitching du Réel powinny być już w trakcie realizacji i mieć choć podstawowe finansowane. Do udziału w pitchingu zostanie wybranych 15 projektów.

Docs in Progress

W trakcie Docs in Progress producenci mają szansę zaprezentować profesjonalistom z branży dokumentalnej filmy znajdujące się na ostatnim etapie produkcji. To okazja do pokazania swojego filmu komisjonerom, dystrybutorom czy programerom festiwalowym. Spośród zgłoszonych filmów, w tej sekcji pojawi się tylko 8 dokumentów.

Rough Cut Lab

Rough Cut Lab to inicjatywa skierowana do młodych filmowców, którzy kończą pracę nad swoim pierwszym lub drugim filmem. Spotkania polegają na obejrzeniu nakręconego i zmontowanego materiału (około 40 minut) i dyskusji na jego temat z doświadczonymi doradcami z branży dokumentalnej. Celem Rough Cut Lab jest znalezienie najlepszego sposobu na dokończenie filmu. Do udziału w Rough Cut Lab zostaną zaproszone 4 projekty.

Projekty można zgłaszać poprzez formularz online do 15 grudnia 2017 roku.