ZGŁOSZENIA NA WYDARZENIA INDUSTRY PODCZAS VISIONS DU RÉEL

Industry to wydarzenia branżowe towarzyszące festiwalowi Visions du Réel, który odbędzie się w szwajcarskim mieście Nyon w dniach 24 kwietnia – 2 maja 2020. Trwa nabór na pitchingi organizowane w ramach targów.

Industry to przeznaczona dla profesjonalistów z branży dokumentalnej cześć festiwalu Visions du Réel. Jak większość tego typu imprez, oferuje swoim gościom możliwość spotkania, dyskusji i nawiązania współpracy. Program targów obejmuje liczne panele dyskusyjne, seminaria, konsultacje, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, itd. W ramach Industry odbywają się także trzy wydarzenia: Pitching du Réel oraz Docs in Progress, na które swoje projekty można zgłaszać do 15 grudnia 2019 roku.

Pitching du Réel

Do udziału w pitchingu organizatorzy zapraszają producentów pracujących nad projektem pełnometrażowego filmu dokumentalnego, którzy zrealizowali jednak już co najmniej krótki film. Projekty biorące udział w Pitching du Réel powinny być już w trakcie realizacji i mieć choć podstawowe finansowane.

Docs in Progress

W trakcie Docs in Progress producenci mają szansę zaprezentować profesjonalistom z branży dokumentalnej filmy znajdujące się na ostatnim etapie produkcji. To okazja do pokazania swojego filmu komisjonerom, dystrybutorom czy programerom festiwalowym.

Projekty można zgłaszać poprzez formularz online do 15 grudnia 2019 roku. Pierwszy deadline mija jednak 15 listopada.