NABÓR PROJEKTÓW NA EAST DOC PLATFORM

Ruszyły zgłoszenia na wydarzenia East Doc Platform – imprezy branżowej poświęconej wspieraniu produkcji filmów dokumentalnych. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także pitching dla krótkometrażowych dokumentów. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film.  Imprezę odwiedza co roku ponad 400 gości, w tym około 100 decydentów z branży dokumentalnej: komisjonerzy, agenci sprzedaży, dystrybutorzy, przedstawiciele funduszy filmowych i festiwali.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 7-13 marca 2020. Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów kreatywnych filmów dokumentalnych na wydarzenia składające się na program East Doc Platform, czyli:

1. East Doc Forum – wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. W tegorocznej edycji forum weźmie w niej udział około 20 projektów z Europy Centralnej i Wschodniej. W ramach East Doc Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty i dwudniowy pitching, spotkania ‘one-to-one’ i dyskusje. Jak co roku, na forum zaproszono przedstawicieli wiodących stacji telewizyjnych, dystrybutorów i przedstawicieli funduszy filmowych z całego świata.

Więcej informacji o East Doc Forum – tutaj.

2. East Doc Market – dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania. 

3. East Doc Interactive - to wydarzenie przeznaczone dla twórców realizujących projekty interaktywne, crossmediowe, dokumenty web-docs czy projekty VR. Więcej informacji o East Doc Interactive – tutaj. Wydarzenie odbędzie się od 7 do 12 marca.

Termin zgłoszeń na wszystkie wydarzenia mija 8 listopada 2019 roku.