„KOMUNIA” W KINACH W JAPONII

23 czerwca na ekranach kin w Japonii zagości „Komunia” Anny Zameckiej. Japońska wersja tytułu to „Shukufuku”.

Kiedy dorośli bawią się w dom, wtedy to dzieci muszą szybko dorosnąć. 14-letnia Ola nie tylko opiekuje się niewydolnym ojcem, autystycznym bratem i mieszkającą osobno matką; ale przede wszystkim stara się złożyć rodzinę w całość. Żyje nadzieją, że uda się jej na powrót ściągnąć matkę do domu. Pretekstem do spotkania z nią jest komunia święta 13-letniego Nikodema i Ola bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowanie idealnej rodzinnej uroczystości. Sam Nikodem obserwuje zmagania bliskich ze swojej własnej, niezwykłej perspektywy. 

Komunia” Anny Zameckiej odkrywa piękno w odrzuconych, siłę w najsłabszych, potrzebę zmiany tam, gdzie nic na nią nie rokuje. To przyspieszona lekcja dojrzewania, która uczy, że żadne porażki nie są ostateczne. Szczególnie tam, gdzie idzie o miłość.

Film Anny Zameckiej zdobył wiele nagród na całym świecie, m.in. Europejską Nagrodę Filmową za najlepszy film dokumentalny 2017 roku. Film został wyróżniony także m.in. Alpe Adria Cinema Award podczas Trieste Film Festival, Best Documentary na festiwalu It’s All True w Brazylii, Best Documentary In The Central & Eastern Europe Competition na Astra Film Festival w Rumunii czy Grand Prize festiwalu Yamagata w Japonii.

23 czerwca, dzięki dystrybutorowi Moviola „Komunia” pojawi się na ekranach kin w całej Japonii. Anna Zamecka w Tokio osobiście promuje film.

Poniżej prezentujemy listę wybranych kin, w których, między innymi, będzie można zobaczyć „Komunię”:

Eurospace (Tokyo), Morioka Lumiere (Iwate), Matsumoto cinema select (Nagano), Cine Wind (Nigata), Forum Yamagata (Yamagata), Kawasaki Art Center (Kawasaki), Cinema Jack &Betty (Yokohama), Kinema Junpo Theater (Chiba), Cine Gallery (Shizuoka),
Meien Shogekijo (Nagoya), Dai-nana Geijutu Gekijo (Osaka), Motomachi Eigakan (Kobe), Demachiza (Kyoto), Yokogawa cinema (Hiroshima), Cinema Lunatic (Ehime), Kinemakan (Miyazaki).

Więcej można przeczytać na stronie dystrybutora Moviola i oficjalnym fanpage’u na Facebooku.

Natomiast japoński trailer filmu można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?