POLSKIE STOISKO NA TARGACH SUNNY SIDE OF THE DOC

24 czerwca we francuskim La Rochelle rozpoczęły się 29. Międzynarodowe Targi Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc. Jest to jedna z największych branżowych imprez poświęconych dokumentowi, którą co roku odwiedzają przedstawiciele najważniejszych stacji telewizyjnych, dystrybutorzy i producenci filmowi z całego świata. Polacy prezentują się tam już po raz dwunasty.

Jak co roku w La Rochelle wśród wystawców nie brakuje Polski. Narodowe stoisko POLISH DOCS, organizowane przez Krakowską Fundację Filmową,  już po raz dwunasty oferuje zagranicznej branży najnowsze polskie dokumenty. Na stoisku swoje projekty i filmy mają szanse zaprezentować również obecni w La Rochelle producenci filmowi i dystrybutorzy, przedstawiciele: Kijora Film, Mad Tree, May Way Studio, Staron-Film, Tornado Pictures, Entertain Pictures, Koi Studio i ZK Films, . Na stoisku obecni są także przedstawiciele Doc Lab Poland oraz Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Sunny Side of the Doc są jedną z najważniejszych imprez zajmujących się wspieraniem branży i dokumentalnej w Europie. Targi oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych. Akredytowani producenci i profesjonali­ści fil­mowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produk­cją dokumen­talną. Tegorocznym tematem przewodnim targów jest CULTRE IN MOTION.

Odwiedzający stoisko zagraniczni goście będą mieli szansę otrzymać wszelkie niezbędne informacje dotyczące produkcji filmowej w Polsce, otrzymać katalog projektów dokuementalnych w produkcji oraz najnowszych, wyprodukowanych w 2017  i 2018 roku filmów dokumentalnych, znajdujący się w nowowydanym przez KFF magazynie FOCUS ON POLAND, prezentującym m.in. polskie kino dokumentalne w postaci rozmów z twórcami, recenzji, esejów, a także wydawnictwo Polish Docs Online, umożliwiające oglądanie najlepszych polskich filmów dokumentalnych w sieci.

Targi w La Rochelle potrwają do 28 czerwca. więcej na www.sunnysideofthedoc.com

Organizacja stoiska dofinansowana jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.