"DWA ŚWIATY" NAGRODZONE W ESTONII

W Estonii właśnie zakończył się Pärnu Documentary Film Festival, podczas którego nagrodzono film “Dwa światy” Macieja Adamka.

Pärnu Documentary Film Festival odbywał się w Estonii już po raz 32-gi. W tym roku nagroda dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej  (Best Doc for Kids) trafiła do filmu "Dwa światy" Macieja Adamka. To kolejna nagroda na koncie dokumentu, "Dwa światy" pokazywane były już na około 80 festiwalach na całym świecie i otrzymał ponad 20 nagród (między innymi na Rhode Island Film Festival, Chicago  Children’s Film Festival, Harlem Film Festiwal,  United Nations Association Film Festival, Wales International Documentary Festival,  New York Film Festivals and Tv Awards, Greenpoint Film Festival, FaitoDOC Festiwal czy Jakarta International Film Festival).

Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi , a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Film był współfinansowany przez PISF. Producentem jest Jacek Kucharski z Metro Films i TVP 2. Autorem zdjęć do filmu jest Mateusz Skalski, montażu Sławek Goździk, a dźwięku Mariusz Bielecki i Przemek Jaworski.

Pełna lista nagrodzonych filmów znajduje się na stronie festiwalu.