WYDŁUŻONO TERMINU ZGŁOSZEŃ NA EX ORIENTE FILM

Ex Oriente Film to warsztaty przeznaczone dla reżyserów oraz producentów filmów dokumentalnych z Europy Środkowej i Wschodniej. Nabór projektów został przedłużony do 25 kwietnia.

Ex Oriente Film to warsztaty, których celem jest pomoc w produkcji oraz finansowanie filmów dokumentalnych z Europy Środkowej oraz Wschodniej. W wydarzeniu weźmie udział 12 projektów wybranych przez komisję selekcyjną, które będą reprezentować dwuosobowe teamy złożone z reżyserów i producentów. Ci pierwsi będą pracować na rozwojem tematu dzieła oraz narracyjnego i wizualnego stylu filmu, ci drudzy natomiast dowiedzą się więcej o metodach poszukiwania sponsorów i zasadach funkcjonowania rynku filmowego na świecie.

Warsztaty podzielone zostały na trzy sesje:

Pierwsza sesja: Find Your Way – Vision, Space and Storytelling, 18-22 czerwca 2022 roku w La Rochelle, podczas Sunny Side of the Doc

Druga sesja: Production and Story Development, 24-28 października 2022, podczas Ji.Hlava IDFF

Trzecia sesja: Market, Here I Am!, marzec 2023, Praga, podczas East Doc Platform i One World IHRDFF

Warsztaty poprowadzą: producent i konsultant Iikka Vehkalahti (Finlandia), specjalista od międzynarodowych projektów Mikael Opstrup (Dania), reżyserka i scenarzystka  Ivana Pauerová Miloševičová (Czechy) oraz reżyser i producent Filip Remunda (Czechy).

Zgłoszenia potrwają do 31 maja, a tutaj można znaleźć formularz zgłoszeniowy.  
Organizatorzy wymagają, by zarówno reżyser, jak i producent filmu wzięli udział we wszystkich sesjach szkoleniowych.

Więcej informacji na temat warsztatów znaleźć można na stronie internetowej.