RUSZYŁA DRUGA EDYCJA PROGRAMU IMPAKT

Dziś w Warszawie ruszyła druga edycja programu IMPAKT organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Na intensywne warsztaty zakwalifikowało się 12 producentów z projektami filmów fabularnych lub dokumentalnych. Głównymi tutorami tej edycji IMPAKT-u będą: Katarzyna Ślesicka, Anna Wydra, uznana producentka m.in. nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku” oraz „Komunii”; Andrzej Mellin, kierownik katedry scenariopisarstwa PWSFTviT. Wśród wykładowców i konsultantów tej sesji znaleźli się producent Maciej Kubicki, współwłaściciel firmy Telemark, Joanna Solecka, międzynarodowa specjalistka od filmowego PR i marketingu z firmy Alphapanda oraz Monika Dembinska z Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Intensywny program dla producentów IMPAKT wykorzystuje najskuteczniejszą metodę pracy warsztatowej, inspirowaną czołowymi międzynarodowymi programami dla producentów: działanie na projektach uczestników. Dzięki indywidualnej i grupowej pracy, uczestnicy w trakcie trwania warsztatów stają przed realnymi, wymagającymi rozwiązania trudnościami. W części zajęć biorą udział współpracujący z producentami reżyserzy lub scenarzyści — autorzy projektów zgłoszonych na IMPAKT. Pozwala to przede wszystkim na stworzenie przestrzeni, w której wszystkie strony mogą dopracować pomysł i wyklarować wspólną wizję, a także uzyskać pewność, że są jednomyślni co do kształtu projektu oraz grają do jednej bramki. W trakcie warsztatów wszystkie strony zyskują świadomość istotnych dla każdej z nich walorów projektu i umiejętność wspólnego dochodzenia do rozwiązań, które pozwolą je z powodzeniem zrealizować.

Do II edycji IMPAKTU zakwalifikowało się 12 producentów wraz z rozwijanymi projektami:

Arkadiusz Bartosiak
projekt: dokument „Róża z pociągu” reż. Arkadiusz Bartosiak

Julia Jendrysik
projekt: fabuła „Mother” reż. Aleksandra Czenczek

Justyna Kluczewska
projekt: dokument „Marzyciele z Sally” reż. Julia Groszek

Vasyl Malko
projekt: fabuła „Nie wolno palić na granicy” scen. Svitlana Topor

Lena Marcinkowska - Krucka
projekt: dokument „Małe historie” reż. Lesław Dobrucki

Kinga Mielnik
projekt: dokument „Ojciec”

Jakub Mróz
projekt: fabuła „Koniec listopada” reż. Kamil Krawczycki

Ewa Szulgacz
projekt: dokument „Telewizor w domu” reż. Magdalena Sienicka

Katarzyna Tymusz

projekt: dokument „Strach z głowy” reż. Grzegorz Brzozowski

Małgorzata Wala
projekt: dokument „Wielicki” reż. Darek Załuski

Martyna Walczak
projekt: dokument „Living Giants” reż. Shailesh Sigh i Giovanni Cimarosti

Marta Wierzbicka
projekt: fabuła „Pod prąd” scen. Sabina Zygmanowska

Podczas pierwszej sesji IMPAKT-u uczestnicy zaprezentują oraz skonsultują na obecnym etapie swoje projekty, a także wezmą udział w wykładach poświęconych strategii marketingowej i budowaniu wizerunku filmu, o których opowie Joanna Solecka, oraz umiejętnemu czytaniu scenariusz i analizowania jego treści (wykład Moniki Dembińskiej). Pierwszy dzień warsztatów odbędzie się na żywo, pozostałe zaś w związku z obecną sytuacją zostały przeniesione do online’u.

IMPAKT jest intensywnym 15-dniowym programem warsztatowym podzielonym na pięć sesji. Przygotowuje producentów filmowych (zwłaszcza tych na początku kariery) do specyfiki pracy w kinie autorskim, tak aby znajdowało ono swoją publiczność i było konkurencyjne na rynku krajowym i zagranicznym. druga edycja programu potrwa od października 2020 roku do lutego 2021 roku. Ekspertami kolejnych sesji tej edycji będą m.in. Ana Brzezińska, specjalistka od nowych mediów, reżyserka filmów dokumentalnych; Weronika Czołnowska, Head of Industry Polish Days na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty; Małgorzata Świderska, reżyserka filmowa i telewizyjna; Joanna Szymańska, dyrektorka programowa Atelier Scenariuszowego i konsultant ds. projektów dokumentalnych z HBO Polska; mec. Katarzyna Kosicka-Polak z Kancelarii MKZ Partnerzy oraz zespół psycholożek: Aleksandra Zienowicz, Ewa Serwotka i Pola Weiner.

Organizatorem warsztatów jest założona przez Adama i Katarzynę Ślesickich Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Jej głównym celem jest wsparcie i promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów. Stałym Partnerem Fundacji jest Kancelaria MKZ Partnerzy. Program IMPAKT uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacja prasowa