POLSKIE DOKUMENTY NA ZAGRANICZNYCH FESTIWALACH W SIERPNIU

Lato w pełni, a na festiwalach powoli robi się gorąco. W tym miesiącu polskie dokumenty zostaną pokazane m.in. na EBS w Korei Południowej czy Makedox w Macedonii. Zobaczcie, gdzie jeszcze będzie można zobaczyć polskie produkcje.

W sierpniu wiele festiwali odbywa się na Bałkanach, dlatego to w tym regionie warto szukać pokazów polskich dokumentów. W Grecji na West Side Mountains Doc Fest zostanie pokazany „Proch” Jakuba Radeja, natomiast na DokuFest Kosovo w Kosowie widzowie zobacz a „Krzyżoki” Anny Gawlity. Natomiast w Macedonii na MakeDox pojawią się cztery polskie dokumenty: „Krzyżoki”, „Połączeni” Aleksandry Maciejczyk, „Tańczę dla ciebie” Katarzyny Lesisz i „Miłość bezwarunkowa” Rafała Łysaka.

Dokument „Połączeni” zostały zaproszony także na Cervino Cinemountain Film Festival we Włoszech. Dwa polskie dokumenty zagoszczą w Danii na Odense Film Festival. Będzie to „Amerykański sen” Marka Skrzecza oraz „Harda” Marcina Polara. „Harda” pojawi się także na Rooftop Film Festival w USA.

W Azji na festiwalu EBS w Korei Północnej będzie można zobaczyć „Tańczę dla ciebie” oraz „Siostry” Michała Hytrosia. Dokument Michała Hytrosia znalazł się także w programie SHOTS: International Independent Short Film Festival na Słowenii oraz 19th International Film Schools Festival w Urugwaju. W Ameryce Południowej widzowie będą mogli zobaczyć też „Shooting Starts” Magdy Jaroszewicz, który zostanie pokazany na Sao Paolo Short Film Festival w Brazylii.

Aktualna lista festiwalowych pokazów znajduje się tutaj.