OTWARTE SEMINARIUM DOK.RESTART W WARSZAWIE

Szkoła Wajdy oraz Creative Europe Desk Polska wraz z warsztatami DOK.Incubator serdecznie zapraszają do udziału w seminarium, które odbędzie się 26 marca w Kinie Kultura. Tematem seminarium jest budowanie publiczności dla filmu. Poprowadzą je uznani profesjonaliści branży dokumentalnej z Danii: Freddy Neumann i Sigrid Dyekjær.

Jednym z priorytetów Komisji Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa na lata 2014-2020 jest angażowanie szerokiej publiczności do udziału w kulturze. W powszechnym natłoku informacji, wszyscy walczymy o dotarcie do świadomości opinii publicznej oraz zdobycie uwagi mediów. Jak jednak zbudować bliskie relacje z publicznością? Jak dotrzeć do widzów, sprawić, że o naszym filmie będzie się mówić, zdobyć zainteresowanie opinii publicznej? Wszystko to jest kwestią skutecznej strategii komunikacji.

W trakcie seminarium, organizatorzy postarają się połączyć teorię z praktyką, przechodząc przez praktyczne zagadnienia związane z planowaniem promocji filmu poprzez użycie skutecznej i adekwatnej strategii komunikacji i powiązanie ich z zasadami rozwoju widowni.

Seminarium będzie się opierało na trzech elementach - teorii, inspiracji dobrymi praktykami (case studies) oraz strategicznym planowaniu komunikacji z użyciem nowoczesnych technik budowania świadomości marki.

Spotkanie odbędzie się w Kinie Kultura w Warszawie, 26 marca w godzinach 10:00 – 12:00. Wstęp jest wolny. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Po części oficjalnej zapraszamy na mały poczęstunek.

Seminarium jest częścią międzynarodowych warsztatów DOK.Incubator & DOK.Restart, które odbędą się w Krakowie w dniach 22-29 maja. Nabór na DOK.Restart trwa do 11 kwietnia.

DOK.Restart, wspólna inicjatywa Szkoły Wajdy i DOK.Incubator, będzie miała swoją pierwszą edycję podczas nadchodzącego 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą to intensywne czterodniowe warsztaty, poświęcone projektom pełno- i średniometrażowych filmów dokumentalnych z Polski na zaawansowanym etapie produkcji. Uczestnicy DOK.Restartu, pod okiem międzynarodowej grupy ekspertów związanych z DOK.Incubator, będą pracowali nad tym, jak najlepiej opowiedzieć daną historię i jak stworzyć adekwatną strategię marketingową i dystrybucyjną. Projekty będą miały szansę zaprezentowania się na Docs to Go!, będącym częścią wydarzeń branżowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego, koordynowanym wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak każdy zespół pokrywa koszt zakwaterowania i wyżywienia w wysokości 500 PLN. Ostateczna lista SZEŚCIU wybranych projektów zostanie ogłoszona pod koniec kwietnia.

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny można znaleźć tutaj:

www.dokincubator.net
www.wajdaschool.pl/pl/program/dok-restart
www.krakowfilmfestival.pl/pl/industry/dok_restart

Prowadzący warsztaty:


Freddy Neumann zajmuje się promocją filmów od 1990 r. Współpracuje z największymi firmami i dystrybutorami filmów fabularnych i dokumentalnych w duńskim przemyśle filmowym. Prowadził PR wielu znanych filmów fabularnych, jak trylogia „Milenium”, „Królestwo” Larsa von Triera czy nagradzanych na najważniejszych festiwalach na świecie dokumentów: „Burma VJ” czy „The Good Life”.Uzyskał tytuł magistra komunikacji w School of Business and Social Sciences, tytuł magistra dramaturgii, a także pracował jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Aarhus w Danii.

Sigrid Dyekjær jest uważana za jedną z najbardziej doświadczonych wśród duńskich producentów filmów dokumentalnych. Od 2000 r. zajmuje się produkcją zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych. W swoim dorobku ma m. in. wyróżniony nagrodą Joris lvens na IDFA w 2006 r. film „The Monastery”, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i kilku innych nagród. Jest producentem wielu nagradzanych filmów, takich jak „Enemies of Happiness”, “A Normal Life”, „Free the Mind” czy „Ai Weiwei, the Fake Case”.

[źródło informacji: newsletter Szkoły Wajdy]