WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH ESODOC

Organizatorzy warsztatów European Social Documentary – ESoDoc 2014 – zapraszają do udziału w nich twórców i producentów filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, a także przedstawicieli nowych mediów i organizacji pozarządowych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 2 grudnia 2013.

Warsztaty European Social Documentary (w skrócie ESoDoc) mają za cel zebrać w jednym miejscu reżyserów, producentów, przedstawicieli nowych mediów i organizacji pozarządowych, których interesuje tematyka praw człowieka lub ochrony środowiska, aby umożliwić ich współpracę. Pomysłodawcy i organizatorzy warsztatów z działającej od 1988 roku we włoskim Bolzano szkoły dokumentu i nowych mediów ZeLIG podkreślają, że ESoDoc stoi na granicy między branżą audiowizualną a sektorem non-profit i że stawia sobie za zadanie znalezienie narzędzi pozwalających na współpracę tych dwu światów w zakresie produkcji filmów dokumentalnych.

W ESoDoc mogą brać udział projekty różnego typu – od tych stricte kinowych po nastawione na nowe media i crossmediowe. Warsztaty składają się z trzech tygodniowych sesji szkoleniowych odbywających się na przestrzeni pół roku. Podczas szkoleń uczestnicy mają okazję uczestniczyć w wykładach, praktycznych kursach rozwijających konkretne umiejętności oraz w kończącym warsztaty pitchingu. Tematyka jest dość szeroka – od pracy nad rozwojem projektu dla nowych i tradycyjnych mediów i możliwości współpracy z organizacjami pozarządowymi, poprzez przygotowanie strategii finansowania, promocji i dystrybucji filmu aż po techniki pracy używane przy projektach dla nowych mediów i techniki pitchingowe. W roku 2014 sesje szkoleniowe odbędą się w Holandii i we Włoszech.

Aby wziąć udział w ESoDoc 2013 należy do 2 grudnia 2013 przesłać organizatorom komplet dokumentów, czyli: formularz zgłoszeniowy, CV, list motywujący chęć udziału w programie, link do wcześniejszych filmów oraz prezentację projektu, który ma się zamiar doszlifować podczas warsztatów. Koszt udziału w ESoDoc to 1200 euro, a uczestników z nowych państw członkowskich Unii Europejskiej – 600 euro. Cena ta obejmuje szkolenie, zakwaterowanie i wyżywienie. Przewidziano cztery stypendia dla osób, które z powodów finansowych nie mogłyby wziąć udziału w warsztatach.

Więcej informacji na stronie internetowej ESoDoc.