ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski

ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski to firma produkcyjna, która powstała w 2009 roku. Jej filarami są Robert Zygmuntowski – właściciel oraz Katarzyna Trzaska – producent wykonawczy.

Film dokumentalny „Maksimum przyjemności” (2013, 48 min) to samodzielny debiut produkcyjny ZYGIZAGA, wyprodukowany w koprodukcji z TVP2 oraz Fundacją TUMULT; film został pokazany w konkursach wielu międzynarodowych festiwali filmowych, m.in: Visions du Reel w Nyon w Szwajcarii, Marfici w Argentynie, Festroia w Portugalii. W czasie emisji telewizyjnych w Polsce film ściągnął przed ekrany ok. 900 tys. widzów.

Kolejnym filmem ZYGIZAGA jest „Wieś pływających krów” – reż. Katarzyna Trzaska, wyprodukowany w koprodukcji z TVP SA oraz dofinansowany przez PISF.

Celem i ambicją firmy ZYGIZAGA Robert Zygmuntowski jest rozwijanie i produkcja ambitnych dokumentalnych projektów filmowych, które znajdą swoich widzów w Polsce i w Europie. Ambicją firmy jest produkcja filmów, które łączą różnorodność artystyczną z dotarciem do szerszej publiczności. Firma chce realizować filmy, które będą podróżowały i będą zrozumiałe na świecie dzięki uniwersalnej sztuce języka filmowego.