KINO OBJAZDOWE

TYTUŁ ANGIELSKI: TRAVELLING CINEMA

Darek i Michał odkupili od szkoły kopie starych polskich filmów na taśmie 16 mm, aparat projekcyjny i w czasie wakacji - ze swym "kinem objazdowym" - ruszają w Polskę. Docierają do małych miejscowości - od Bałtyku po Śląsk - oferując projekcje dla dorosłych i dla dzieci. Po drodze poznają wielu interesujących ludzi, pomagają przy żniwach, niosą "pod strzechy kaganek kina".

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
51'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Sauter
SCENARIUSZ:
Marcin Sauter
OPERATOR:
Marcin Sauter
MONTAŻ:
Anna Dymek
MUZYKA:
Tomasz Gwinciński
PRODUCENT:
Studio Filmowe Kalejdoskop

Marcin Sauter »

Fotograf, operator i reżyser filmowy. Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Wykłada w Szkole Wajdy. Twórca Fundacji Bydgoska Kronika Filmowa. Swoją przygodę z kinem zaczął w 1997 roku od współpracy z Maciejem Cuske przy fabule "I co wy na to Gałuszko?", później przyszła pora na takie dokumenty, jak m.in. "Kino objazdowe" (2005), "Na północ od Kalabrii" (2009) czy "Hakawati" (2011).

NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Krakowski Festiwal Filmowy 2006 - Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" * Krakowski Festiwal Filmowy 2006 - Nagroda Jury Studentów Miasta Krakowa * Lubuskie Lato Filmowe - Złote Grono * Worldfest Independent Film Festival, Houston - Bronze Remi