WARSZAWA DO WZIĘCIA

TYTUŁ ANGIELSKI: WARSAW AVAILABLE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Ania, Gosia i Ilona mieszkają w oddalonych od siebie popegeerowskich wsiach. Ania chce być fryzjerką, Gosia marzy aby wyjechać z domu gdzie życie wydaje jej się bez perspektyw, a Ilona pragnie lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka. Wszystkie trzy podejmują decyzję, żeby wyjechać do Warszawy i odmienić tam swój dotychczasowy los. Warszawa dla nich to "wielki świat", który znają jedynie z telewizji, wyruszają w swoją podróż wierząc, że znajdą tam również miejsce dla siebie. Łączy je taki sam start i podobne nadzieje, czy powiedzie im się w nieznanym miejscu? Jak wygląda współczesna Warszawa widziana oczami dziewczyn z popegeerowskich wsi?

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
51'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Karolina Bielawska, Julia Ruszkiewicz
SCENARIUSZ:
Karolina Bielawska, Julia Ruszkiewicz
OPERATOR:
Bartosz Piotrowski, Kacper Czubak, Dominik Danilczyk, Tomasz Woźniczka, Dominik Zadęcki
MONTAŻ:
Agnieszka Kowalczyk
MUZYKA:
Jarosław Januszewicz, Tymon Tymański
PRODUCENT:
Krzysztof Kopczyński - Eureka Media

Karolina Bielawska »

Absolwentka Reżyserii Filmowej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kursu fabularnego Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser fabularnych etiud filmowych oraz filmów dokumentalnych, które były prezentowane i nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Film absolutoryjny pt: „Koniec lata” otrzymał m. in. nagrody: ZŁOTEGO KOTA dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym IZMIR 2007 w Turcji. ZŁOTY MEDAL Światowej Unii Kina Niezależnego na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego UNICA 2008 w Tunezji. Film dokumentalny pt: „Warszawa do wzięcia” zrealizowany wraz z Julią Ruszkiewicz zdobył ZŁOTEGO LAJKONIKA dla najlepszego filmu polskiego na 50 Krakowskim Festiwalu Filmowym 2010. Stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich, oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Julia Ruszkiewicz »

Absolwentka scenariopisarstwa w Camerimage Film School i  reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.  Autorka etiud studenckich („Powrót Mistrza”, „Bar Świat”, „S ezon na kaczki”). Jej film "Sezon na kaczki"  zdobył kilkanaście nagród na międzynarodowych festiwalach- m.in. „GRAND PRIX” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Lille we Francji 2007, „PRIX DU FICTION” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Aubagne we Francji 2007, ZŁOTA KIJANKA na Międzynarodowym Festiwalu Autorów Zdjęć Filmowych „Camerimage” w Łodzi 2006  i  miał przeszło 50 projekcji konkursowych w kraju i za granicą. W 2007 roku została wytypowana do grona najzdolniejszych młodych filmowców na spotkanie w pałacu prezydenckim pod hasłem „Mój talent dla Polski”. Stypendystka Stowarzyszenia Filmowców Polskich (2007), oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008). W 2008 roku była członkiem jury obok m.in. Jerzego Skolimowskiego i Michael Sarne podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  CINEMA JOVE w Hiszpanii.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* 50. Krakowski Festiwal Filmowy - "Złoty Lajkonik" dla reżysera najlepszego filmu* 43. WorldFest-Houston Independent International Film Festival - Specjalna Nagroda Jury w kategorii "Dokument"