ANDRZEJ WAJDA: RÓBMY ZDJĘCIE!

TYTUŁ ANGIELSKI: ANDRZEJ WAJDA: LET'S SHOOT!

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Portret dokumentalny najsłynniejszego twórcy polskiego kina, nakręcony przez czwórkę adeptów jego
Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii. Obserwacje, uchwycone na przełomie 2006 i 2007 roku na planie, podczas realizacji filmu Katyń, połączone z fragmentami monologu reżysera, dzielącego się swoim wieloletnim doświadczeniem pracy filmowca, układają się w obraz niebanalny, odmienny od powszechnie znanego, spopularyzowanego przez media wizerunku Andrzeja Wajdy.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ  

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
54'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Sauter, Maciej Cuske, Thierry Paladino, Piotr Stasik
SCENARIUSZ:
Marcin Sauter, Maciej Cuske, Thierry Paladino, Piotr Stasik
OPERATOR:
Marcin Sauter, Maciej Cuske, Thierry Paladino, Piotr Stasik
MONTAŻ:
Anna Dymek, Miłosz Hermanowicz
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Marcin Sauter »

Fotograf, operator i reżyser filmowy. Urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor kilkudziesięciu indywidualnych wystaw fotograficznych. Wykłada w Szkole Wajdy. Twórca Fundacji Bydgoska Kronika Filmowa. Swoją przygodę z kinem zaczął w 1997 roku od współpracy z Maciejem Cuske przy fabule "I co wy na to Gałuszko?", później przyszła pora na takie dokumenty, jak m.in. "Kino objazdowe" (2005), "Na północ od Kalabrii" (2009) czy "Hakawati" (2011).

Maciej Cuske »

Ur. 1972 w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Zaczynał jako amator (I co wy na to, Gałuszko?, 12 000 kilometrów), w trakcie studiów uczestniczył w realizacji Ciszy (2003). Kuracja (2004), Antykwariat (2005) i Elektryczka (2007) zostały nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ponadto autor filmów dokumentalnych: Ahoj (2006), Katyń. 60 dni na planie (2007), Na niebie i na ziemi (2007). Laureat nagród festiwalowych, m.in. w Győr, Paryżu, Cieszynie, Łagowie, Wrocławiu i Toruniu.

Thierry Paladino »

Ur. 24.07.1981 w Nicei, Francja. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Marsylii I Aix-en-Provence oraz kurs dokumentalny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Razem z Maciejem Cuske, Marcinem Sauterem i Piotrem Stasikiem założył w 2006 roku Zespół Filmowy Paladino. Uwielbia kotlet schabowy z ziemniakami i z mizerią.

Piotr Stasik »

Absolwent Szkoły Wajdy i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, wykładał w Przedszkolu Filmowym w Szkole Wajdy, był prezesem Stowarzyszenia Film 1,2. Zrealizował cykle filmów „Jak zrobić film” (2010) oraz Muzykoteka szkolna (2011). Jego dokumenty "Dziennik z podróży" (2013), "Koniec lata" (2010), "7 x Moskwa" (2005) były prezentowane i nagradzane na wielu festiwalach. W 2016 roku zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za film "21 x Nowy Jork".