52 PROCENT

TYTUŁ ANGIELSKI: 52 PERCENT

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

52 procent to idealny stosunek dlugości nóg do wzrostu. Kryterium to jest jednym z najważniejszych przy przyjmowaniu dzieci do Narodowej Akademii Baletu w Sankt Petersburgu. Ałła ma dwa miesiące, by poprawić swoje proporcje. Film powstał w ramach projektu "Rosja - Polska. Nowe spojrzenie" zrealizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza wraz z firmą producencką Eureka Media.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
pl
CZAS TRWANIA:
20'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Rafał Skalski
SCENARIUSZ:
Rafał Skalski
OPERATOR:
Jakub Giza
MONTAŻ:
Cecylia Pacura
MUZYKA:
Łukasz Lach
PRODUCENT:
PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna), TVP S.A., Krzysztof Kopczyński - Eureka Media

Rafał Skalski »

Reżyser, scenarzysta. Urodził się w 1985 w Warszawie. Obecnie kończy studia na Wydziale Reżyserii PWSFTViT w Łodzi, w czasie których zrealizował kilka etiud krótkometrażowych. Był drugim reżyserem przy filmie "Luksus" Jarosława Sztandery, współpracował ze Stanisławem Różewiczem przy filmie "Gdzie zabawki tamtych lat". W 2007 roku zadebiutował w dokumencie filmem "52 procent", który otrzymał Złotego Lajkonika w konkursie krajowym Krakowskiego Festiwalu Filmowego w 2007 roku. Od tamtego czasu "52 procent" pokazywany był i nagradzany na kilkudziesięciu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2009.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* 47. Krakowski Festiwal Filmowy, 2007 - Grand Prix "Złoty Lajkonik", Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej,Nagroda Prezesa Telewizji Polskiej za zdjęcia, Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za montaż,Nagroda Kodak dla reżysera najlepszego filmu* Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima", 2007 - Srebrny Dinozaur* Krakowski Festiwal Filmów Niezależnych KRAKFFA - Grand Prix* Międzynarodowy Festiwal "Godność i Praca" - "Bramy Wolności"* 5. Przegląd Filmów Studenckich z Łódzkiej Szkoły Filmowej „Łodzią po Wiśle”, 2007 – I nagroda