KURACJA

TYTUŁ ANGIELSKI: THE CURE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Ciechocinek, uzdrowiskowe miasto na Kujawach, do którego co roku przyjeżdżają tysiące ludzi. W krótkim czasie chcą wyleczyć dolegliwości i poprawić samopoczucie. Dancingi, koncerty, spacery, letnie słońce, wszystko wokół zaprasza i kusi. Bohaterowie filmu spotkali się w jednym sanatorium. Trzy tygodnie wspólnego turnusu to niewiele, ale może dopisze im szczęście.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
pl
CZAS TRWANIA:
58'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Maciej Cuske
SCENARIUSZ:
Maciej Cuske
OPERATOR:
Radosław Ładczuk
MONTAŻ:
Anna Dymek
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio)

Maciej Cuske »

Ur. 1972 w Bydgoszczy. Absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Zaczynał jako amator (I co wy na to, Gałuszko?, 12 000 kilometrów), w trakcie studiów uczestniczył w realizacji Ciszy (2003). Kuracja (2004), Antykwariat (2005) i Elektryczka (2007) zostały nagrodzone na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ponadto autor filmów dokumentalnych: Ahoj (2006), Katyń. 60 dni na planie (2007), Na niebie i na ziemi (2007). Laureat nagród festiwalowych, m.in. w Győr, Paryżu, Cieszynie, Łagowie, Wrocławiu i Toruniu.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

* Krakowski Festiwal Filmowy 2004 - Dyplom Honorowy * Toruński Offowy Festiwal Filmowy 2004 - FLISAK, nagroda prezydenta miasta Torunia oraz Nagroda Publiczności * Studencki Festiwal Filmowy "Węgiel", Cieszyn, 2005 - Nagroda dla najlepszego dokumentu