JAROCIN, PO CO WOLNOŚĆ

TYTUŁ ANGIELSKI: JAROCIN, ROCK FOR FREEDOM

Dokument muzyczny o jednym z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej – Jarocinie. Dla fanów rocka film może być podróżą sentymentalną nie tylko dzięki archiwalnym zdjęciom czy wspomnieniom idoli, ale przede wszystkim za sprawą warstwy muzycznej. Słuchamy m.in. Kultu, TSA, Siekiery. Młodsi widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, jak dawniej wyglądał festiwal i jego publiczność. Dla wszystkich przygotowana jest też spora dawka historii komunistycznej Polski.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
108'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marek Gajczak, Leszek Gnoiński
SCENARIUSZ:
Marek Gajczak, Leszek Gnoiński
OPERATOR:
Marek Gajczak, Wojciech Słota, Jerzy Pawleta
MONTAŻ:
Marek Gajczak
DŹWIĘK:
Michał Fojcik
PRODUCENT:
Stowarzyszenie Film Kraków

Marek Gajczak »

Operator i reżyser. Urodził się w 1966 roku. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej na wydziale operatorskim. Ukończył również warsztaty operatorskie Masterclass for DOP w Budapeszcie. W 2006 roku zadebiutował jako reżyser i scenarzysta w pełnometrażowym filmie fabularnym „Pod powierzchnią”. Współpracował z Telewizją TVN i Telewizją Polską. Obecnie pracuje głównie jako autor zdjęć i reżyser filmów dokumentalnych, których zrealizował kilkadziesiąt.

Leszek Gnoiński »

Dziennikarz muzyczny. Pisał m.in. do „Dziennika”, „Machiny”, „Super Expressu” (w połowie lat 90. współtworzył największą rubrykę rockową w dziennikach ogólnopolskich), „Tylko Rocka”, Magazynu Muzycznego „Muza” (był zastępcą redaktora naczelnego), portalu www.cgm.pl (którego był również redaktorem naczelnym), „Dziennika Polskiego”. W tym czasie przeprowadził setki wywiadów z niemal wszystkimi najważniejszymi polskimi muzykami nie tylko związanymi z muzyką rockową. Jest autorem książek muzycznych, które rozeszły się w nakładzie około 70 tysięcy egzemplarzy: „Raport o Acid Drinkers” (1996), bestsellerowy „Kult Kazika” (2000), „Myslovitz. Życie to surfing” (2009), jak również współautorem (z Janem Skaradzińskim) jedynej na polskim rynku „Encyklopedii polskiego rocka”, która doczekała się czterech wydań (pierwsze w 1996 roku; teraz pracują nad kolejnym, które ma ukazać się jesienią 2010 r.). Z Wojtkiem Słotą zrealizował dla Discovery Historia sześcioodcinkowy serial „Historia polskiego rocka” (2008) oraz film pełnometrażowy „Beats of Freedom – Zew wolności” (2010).