POŻEGNANIE

TYTUŁ ANGIELSKI: FAREWELL

To autobiograficzny, autotematyczny i niezwykle intymny dokument. W 2007 roku Katarzyna Maciejko-Kowalczyk zaczęła kręcić film o swojej ciotce Marii, która postanowiła sprzedać ponad stuletni, rodzinny dom. Po ciężkiej chorobie reżyserka zmarła, nie dokończywszy filmu. Dzięki inicjatywie jej córek, Agnieszki i Magdy, udało się zrealizować ten dokument. W ten sposób powstała wielowątkowa opowieść o przemijaniu.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
28'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Katarzyna Maciejko-Kowalczyk, Magdalena Kowalczyk, Agnieszka Kowalczyk
SCENARIUSZ:
Katarzyna Maciejko-Kowalczyk, Magdalena Kowalczyk, Agnieszka Kowalczyk
OPERATOR:
Magdalena Kowalczyk
MONTAŻ:
Katarzyna Maciejko-Kowalczyk, Agnieszka Kowalczyk
MUZYKA:
Patrycja Krysik
PRODUCENT:
Wajda Studio

Katarzyna Maciejko-Kowalczyk »

Montażystka filmowa, artysta fotografik i reżyserka. Jej debiut reżyserski "Benek blues" został nagrodzony na Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także w Lipsku, Neubrandenburgu, na Tajwanie. Jako montażystka przez wiele lat była związana z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Zmontowała większość filmów Marcela Łozińskiego (m.in. "Próba mikrofonu", "89 mm od Europy", "Wszystko może się przytrafić", "Pamiętam"), a także "Przesłuchanie" RyszardaBugajskiego, "Robotnicy 80" Andrzeja Chodakowskiego
i Andrzeja Zajączkowskiego, "Wół" Józefa Cyrusa i wiele innych znaczących dokumentów. Od 1979 roku
należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.
 

Magdalena Kowalczyk »

Urodziła się w 1983 roku w Warszawie. Jest absolwentką Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej film „Odbicie” został zrealizowany podczas kursu „Przedszkole Filmowe” w 2005 i został nagrodzony na 12. MFF "ETIUDA&ANIMA" w Krakowie. Magda wyreżyserowała jedną z etiud w ramach szkolnego projektu “Cisza II” oraz jedną z części polsko-niemieckiego projektu “Reflection” – zestawu krótkich filmów powstałych jako rezultat współpracy Szkoły Andrzeja Wajdy i International Filmschul Koln w 2006. Jej najnowszy dokument nosi tytuł “Przy rzece”.

Agnieszka Kowalczyk »

Montażystka i reżyserka. Zmontowała takie filmy, jak Gośka Gola! Joanny Kaczmarek (2007), Agnieszki tu nie ma Pawła Jóźwiaka‑Rodana (2010). Na swoim koncie ma także krótkometrażowy debiut fabularny, Labirynt (2012), zrealizowany w technice 3D.