MIŁOŚĆ

TYTUŁ ANGIELSKI: LOVE

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Fenomen trójmiejskiej grupy jassowej, działającej w latach 1988-2002, to przede wszystkim mariaż wybitnych i bardzo odmiennych osobowości muzycznych: Tymona Tymańskiego, Mikołaja Trzaski, Leszka Możdżera, Jacka Oltera i Macieja Sikały. Podczas prób reaktywacji grupy w 2009 roku poznajemy z bliska muzyków Miłości, dowiadujemy się o istniejących między nimi napięciach, widzimy momenty „toksycznej równowagi”, która pozwoliła zespołowi, mimo wszystkich różnic, pozostawić po sobie imponujący dorobek.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
92'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Filip Dzierżawski
SCENARIUSZ:
Filip Dzierżawski
OPERATOR:
Andrzej Wojciechowski
MONTAŻ:
Wojciech Rawecki Jr
MUZYKA:
Miłość
PRODUCENT:
Lifetime Productions

Filip Dzierżawski »

Reżyser i scenarzysta. Absolwent Wydziału Reżyserskiego Akademii Filmu i Telewizji oraz Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Autor scenariusza i reżyser serialu dokumentalnego o kibicach Legii Fanatycy (2011) oraz telewizyjnego programu kulturalnego „Łossskot”. Twórca teledysków i spotów telewizyjnych. Miłość jest jego debiutem reżyserskim.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:

- 53. Krakowski Festiwal Filmowy - Złoty Lajkonik; Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, Nagroda Publiczności