MIŁOŚĆ BEZ USTAWKI

TYTUŁ ANGIELSKI: I LOVE A HOOLIGAN

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Czasami rzeczywistość zaskakuje bardziej niż fikcja. Tak jest w przypadku Marioli i Krzyśka. Pozornie dzieli ich wszystko: wiek, pozycja społeczna, a przede wszystkim przynależność do dwóch rywalizujących ze sobą grup kibicowskich Śląska Wrocław i Ruchu Chorzów. Ona – dojrzała kobieta, kierowniczka sklepu, samotnie wychowująca córkę. On – dużo młodszy, wytatuowany recydywista bez zawodu i planów na przyszłość, który odsiedział w więzieniu dziewięć lat za udział w bójkach i rozbojach. Poznają się na portalu społecznościowym Nasza Klasa i zakochują się w sobie. Miłość bez ustawki to film dokumentalny, odarty z obiegowych stereotypów, który wciąga jak najlepsza fabuła.

Dokument Miłość bez ustawki, wyprodukowany przez HBO i K&M Project, to opowieść o wyjątkowej miłości i poświęceniu potrafiącym przenosić góry. Reżyser przez cztery lata śledził z kamerą życie bohaterów, którzy nie wstydzą się swojego uczucia i wierzą, że daje im ono siłę potrzebną do pokonywania codziennych trudności. Film jest reżyserskim debiutem operatora Kamila Króla, który pracował przy takich filmach jak Cisza, Ciało czy wielokrotnie nagradzane Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

 

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
76'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Kamil Król
SCENARIUSZ:
Kamil Król
OPERATOR:
Kamil Król
MONTAŻ:
Jan Mikołaj Mironowicz, Paweł Laskowski
MUZYKA:
Radosław Łuka
PRODUCENT:
HBO Poland, HBO Europe, K&M Project

Kamil Król »

Kamil Król ukończył wydział operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi. Miłość bez ustawki jest jego debiutem reżyserskim. Wcześniej współpracował przy wielu polskich i zagranicznych produkcjach, jako fotosista, operator kamery i autor zdjęć m.in. z Andrzejem Maleszką przy nagradzanym wielokrotnie na międzynarodowych festiwalach serialu Magiczne drzewo (zdobywca Emmy Award i Prix Jeunesse International w Monachium).