KOPRODUKOWANY PRZEZ POLSKĘ PROJEKT VR „THE CHOICE” NA FESTIWALU IDFA

Polsko-kanadyjska produkcja VR autorstwa Joanny Popińskiej zostanie pokazana premierowo w jednej z konkursowych sekcji festiwalu IDFA.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 17-28 listopada. 

W konkursowej sekcji DocLab: Liminal Reality IDFA DocLab Competition for Immersive Non-Fiction premierowy pokaz będzie miała polsko-kanadyjska produkcja „The Choice” Joanny Popińskiej. To interaktywny dokument VR, w którym widz rozmawia z kobietą, która podjęła decyzję o aborcji. Główną bohaterką jest Kristen, rdzenna Amerykanka z Teksasu, która dokonała terminacji ciąży z powodów medycznych. Napotkała przy tym spory opór lekarzy, którzy próbowali nie dopuścić do zabiegu i zatajali przed nią istotne informacje, mimo bardzo poważnych wad płodu, i zagrożenia dla życia kobiety.

Zwiastun projektu jest do obejrzenia tu.

Więcej informacji o pokazach produkcji na festiwalu w Amsterdamie można znaleźć tutaj.