GOLDEN FRUIT PLAN – MIĘDZYNARODOWY PROGRAM DLA DOKUMENTALISTÓW

Do 30 września trwa nabór zgłoszeń do międzynarodowego programu dla młodych dokumentalistów z Europy i Chin. Celem inicjatywy jest odkrycie nowych talentów, ich promocja oraz wzmocnienie współpracy koprodukcyjnej między Europą a Chinami.

Warsztaty online i w Paryżu

Program opiera się na 3-dniowych warsztatach poprzedzonych konsultacjami online, które będą odbywać się na zmianę w Chinach i Europie. Warsztaty, na które obecnie prowadzony jest nabór prowadzone będą w Paryżu w dniach 4-6 listopada 2021 roku. 

W pracy nad rozwojem projektów młodym filmowcom towarzyszyć będą uznani na arenie międzynarodowej twórcy filmów dokumentalnych, którzy będą ich wspierać w procesie developmentu – podczas pisania scenariusza, researchu, kręcenia zdjęć, tworzenia zwiastuna i wstępnej sprzedaży filmu.

Do programu zakwalifikuje się 10 projektów (po 5 z Europy i Chin). Na warsztaty zostaną zaproszone zespoły składające się z 2 członków ekipy (reżyser, producent lub montażysta). 

Szansa na znalezienie partnerów 

Dodatkowo, na zakończenie warsztatów, organizatorzy wybiorą dwa najbardziej obiecujące projekty, których twórcy będą mieli szansę zaprezentować się podczas pitchingu na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Golden Tree we Frankfurcie. 

Udział w programie to okazja pracy pod okiem uznanych twórców. Uczestnictwo w Golden Fruit Plan przyczyni się również do promocji i dystrybucji filmu na arenie międzynarodowej, dzięki możliwościom zaprezentowania projektu przed światową branżą filmową (prezentacja na markecie stwarza dodatkową szansę na znalezienie partnera, dystrybutora, koproducenta, agenta sprzedaży, jeszcze przed skończeniem produkcji filmu).  

Zgłoszenia

Do programu mogą się zgłaszać studenci szkół filmowych i wyższych uczelni (w tym także magistrzy i doktoranci) oraz absolwenci, którzy pracują nad swoim pierwszym lub drugim projektem dokumentalnym. 

Do programu można zgłaszać projekty filmów lub seriali dokumentalnych oraz interaktywnych projektów dokumentalnych, które poruszają tematy związane z Chinami, Europą lub Polską, wyróżniają się innowacyjnym stylem opowiadania historii lub autorskim spojrzeniem twórcy. 

Projekty mogą być na różnym etapie rozwoju, od wstępnych faz zbierania dokumentacji, przez produkcję po postprodukcję. 

Szczegóły oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie Arkana Film Studio. http://arkanastudio.pl/golden-fruit-plan 

Organizatorzy

Golden Fruit Plan organizowany jest przez Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Golden Tree i Golden Tree Documentary  Fund (oba w siedzibami w Niemczech i Chinach) oraz Arkana Film Studio w partnerstwie ze Szkołą Wajdy. 

Informacja prasowa